Сакраментальна гомосексуальність для Луценка і Шуфрича

14 вересня 2007, 14:01

Тема "гомосексуальність і політика" лишається актуальною. Хоча, якщо не брати до уваги скандал через невдалі висловлювання бютівца Олександра Турчинова, нового у цій сфері не багато.

Так, основними сторонами конфронтації по темі "Політики. Геї" залишаються двоє: "бойова машина" "Регіонів" міністр Нестор Шуфрич та лідер блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" Юрій Луценко.

П'ятий номер виборчого списку "регіоналів" вибухнув емоційною тирадою на адресу першого номера НУНСа.


"Ну, скажіть мені, хто піде за політиком, який привселюдно заявляє, що для нього краще бути геєм, аніж політичним підарасом? Але те, що він "політичний підарас", я можу підтвердити, тому що він не раз продав своїх товаришів..," – каже Шуфрич, слова якого цитує "Трибуна".

На фото Юрій Луценко з дружиною

Разом з тим, експресивний регіонал відразу додає: "Мене особисте життя Луценка не турбує. Але тепер я розумію, чому він не цікавиться дружиною, довго не міг згадати, де вона працює".

Саме подібні висловлення в черговий раз обурили представників спільноти лесбіянок, геїв, бісексуалів та транссексуалів.

"Гострий на язик міністр переконаний, очевидно, у двох речах. По-перше, у тому, що Луценко - дійсно гей. А по-друге, що докоряти політику його гомосексуальністю - уявною чи дійсною, не важливо, - означає очорнити його в очах електорату", - коментує слова Шуфрича лідер Гей-Форуму України Святослав Шеремет.

Лідер Гей-Форуму Святослав Шеремет прокоментував слова Шуфрича щодо гомосексуальності Луценка

При цьому, за словами останнього, "якщо Нестор Іванович побував колись у Букінгемському палаці, то це ще не означає, що він англійський принц крові".

"Якщо Юрій Віталійович побував колись на прес-конференції з нагоди відкриття у столиці офісу гей-лесбійської правозахисної організації, то це не означає, що він гей", - відзначає лідер Гей-Форуму, при цьому ані підтверджуючи, ані заперечуючи інформацію.

Також Шеремет впевнений, що питання сексуальної орієнтації, зокрема її нетрадиційність аж ніяк не є мінусом для видного політика.

"Львів'яни прекрасно пам'ятають виборчу кампанію минулого року, коли кандидата в мери Андрія Садового таврували як гомосексуала. По всьому місту висіли листівки "Якщо ти, хлопче, голубий, твій вибір буде - Садовий". І що? Мером обирають саме Андрія Івановича", - наводить він свої доводи.

Між іншим, історія, пов'язана із сексуальними преференціями лідера НУНСа оживає вже не вперше. Ще навесні 2003-го тоді депутат від Соцпартії Луценко зробив фатальний візит.

Він відвідав київську прес-конференцію з нагоди відкриття столичного офісу Регіонального та правозахисного Центру для геїв та лесбіянок "Наш мир".

Про "компрометуючий характер" гомосексуальності Шуфрич запропонував журналістові поговорити в іншому місці, а не в кабміні

Це і дало привід ЗМІ та іншим задуматися над справжньою сексорієнтацією політика та спорудити такий собі компромат на нього.

"Якби я зараз не був посадовою особою, я б нагадав Луценку, як він відвідував збори гомосексуалістів", - привселюдно заявив Шуфрич у січні 2007-го.

Але пояснити, чому міністр з надзвичайних ситуацій вважає участь у гей-заходах компрометуючим фактом, він відмовився.

"Якщо вас це питання хвилює, що мене, до речі, здивувало, то давайте ми його обговоримо не в прес-центрі кабінету міністрів України!" – сказав кілька днів потому Шуфрич журналістові "Української Правди".

Луценка досі переслідують його слова про те, що "краще бути геєм, аніж політичним підарасом"

Та й це ще не все. Наприкінці січня у ЗМІ та Інтернет було запущено чергову порцію провокацій проти Луценка. Цього разу неіснуюча організація "Вільна любов" зажадала від Шуфрича "негайних вибачень перед усіма геями України та зокрема перед Юрієм Луценком".

На деякий час інтерес до цієї теми згас, але оливи у вогонь підлив сам Луценко. У липневому інтерв‘ю "Публичным людям" він сказав, що його другом цілком могла б стати людина "з іншою сексуальною орієнтацією".

І саме тоді лідер НУНСа вимовив сакраментальну фразу: "Краще бути геєм, аніж політичним підорасом".

Утім, впевнені представники Гей-Форуму, про "гомосексуальну карту" як інструмент чорного піару прийшов час забути: "Це в Україні, за великим рахунком, вже не спрацьовує".

За матеріалами прес-служби LGBT.in.UA

Фото Анни Андрієвської, LGBT.in.UA, "Публичные люди", "Киевград"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів