Українська стрічка стала кращою й отримала "Ніку"

29 березня 2007, 10:59

Минулої п’ятниці відбулася двадцята церемонія вручення нагород російської Академії кінематографічних мистецтв "Ніка".

А кращим фільмом СНД та країн Балтії визнали стрічку українського режисера Кіри Муратової. Її нова картина має назву "Дві історії: одна складна, друга простіша".

До речі, під час створення фільму була загроза, що його так і не завершать. Однак завдяки Україні все обійшлося малою кров‘ю.

Кіра Муратова отримала "Ніку" за кращий фільм країн СНД та Балтії

"Це був спільний російсько-український проект із бюджетом півтора мільйона доларів. Але Росія нас "кинула". Добре, що український продюсер Олег Кохан знайшов гроші ", - розповіла режисер в інтерв‘ю "Газеті по-українськи".

Але, незважаючи на такі пертурбації у ході роботи, Муратова таки отримала вкриту позолотою бронзову "Ніку", яка коштує під 700 доларів.

Кадр з фільму "Дві історії". Рената Литвинова і Наталя Бузько - улюблениці Кіри Муратової

"Та підкреслю, що "Дві історії" - суто український проект. Він знімається в Україні та за українські гроші", - наголосив раніше продюсер "Двох історій" Олег Кохан в інтерв‘ю "Дзеркалу тижня".

Вся "смачність" у поєднанні Литвинової і Ступки

Тож сценарій до чорно-білої стрічки "Дві історії" написали чоловік Муратової Євген Голубенко та актриса Рената Литвинова, відома також за фільмом "Богиня: як я покохала".

"Знімали минулої зими в Одеському театрі української драми. Там були страшенні протяги. Група перехворіла на бронхіт. А я кашляла голосніше за всіх", - розповідає Муратова.

Богдан Ступка під час зйомок і з серцем мучився, і руку вивихнув

Між іншим, грають у найкращому фільмі поряд з російськими українські зірки: Володимир Горянський, Наталя Бузько та Богдан Ступка. От саме з Богданом Сильвестровичем весь час траплялися якісь неприємності.

"Під час зйомок у Ступки серце прихоплювало. Потім він вивихнув руку - довелося гіпс накладати", - згадує Кіра Муратова.

Наталя Бузько вже грала у Муратової. Також вона відома за програмою "Маски-шоу"

Що ж до того, як солідному Ступці гралося з манірною Ренатою Литвиновою, Кохан сказав: "Саме в цьому і смачність поєднання. До речі, гідна грань акторського тріумвірату - Наталя Бузько. Може, вона менш медійно розкручена, але, не сумніваюся, що в неї велике майбутнє".

Знаменитісь до Горянського прийшла після зйомок у серіалі "Буржуй". Фото Віталія Запорожченка

Але найцікавішою нагородою на церемонії було відзначено Федора Хитрука, який зняв мультик про Вінні-Пуха.

Автору мульта про ведмедика Пуха вручили... горщик з медом, повітряну кульку та хвостик віслючка

Тож з нагоди двадцятиріччя "Ніки" нагороду "За видатний внесок у російський кінематограф" 90-річному мультиплікатору вручили статуетку, горщик із медом, повітряну кульку та хвіст іграшкового віслючка.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів