Ющенка і Мороза намалювали на іконі

28 березня 2007, 14:00

Схоже, по Україні серйозно вдарила мода на увічнення політиків у скульптурах, картинах, вишивках і тому подібне. Прижиттєвий пам'ятник Сергію Ківалову вже стоїть у Одесі, бюст Юлії Тимошенко і полотно із зображенням її в образі Георгія-Переможця вже експонували на виставках. Тепер черга дійшла до президента і його родини.

Як виявилося, грекокатолицький священник з Донецька Василь Пантелюк одразу після помаранчевої революції замовив львівському художнику Оресту Хоркавому картину із зображенням революційного Майдану. Художник постарався.

"Хоч молися на неї, дуже душевно", - зітхав Пантелюк, споглядаючи ще не закінчену роботу Хоркавого, пише "Сегодня".


В результаті роботи художницької уяви, на верхньому полі полотна намалювався Віктор Ющенко. А по обидві сторони від нього можна бачити князя Володимира, хрестителя Київської Русі, та княгиню Ольгу.

Однак Ющенка Хоркавий зобразив навіть двічі. По центру картини на масивному кріслі засідає президент з символом влади, булавою, у правій руці та з посудинкою трунку у лівиці. Цей елемент нагадує про отруєння Ющенка під час передвиборної кампанії, пише газета "Сегодня".

Далі, під і довкола президентського трона зображено помаранчевий Майдан.

Звісно, Юлія Тимошенко праворуч і - ліворуч та по центру нижньої частини полотна - Катерина Ющенко разом з дітьми. За ними видно святійшого Патріарха Києвської і всія Русі-України Філарета.

А в лівій нижній частині картини стоять поряд фронтмен "Океану Ельзи" Святослав Вакарчук і співачка Марія Бурмака. Далі на передньому плані можна впізнати Олександра Зінченка та спікера парламента Олександра Мороза. а за ними - голова Романа Зварича.

У той же час праворуч від сім'ї президента стоять на передньому плані Микола Томенко, Анатолій Кінах та Юрій Луценко. Між головами Кінаха та Луценка визирає голова політолога Олександра Волкова, який цікаво звів очі догори. А за Юрієм Луценком стоять "дикунка" Руслана та Олег Скрипка, який півтора тижні тому постав в образі Че Гевари.

Також над самою головою Томенка, коло Юлії Володимирівни видно голову боксера Володимира Кличка. А ще трохи вище вусатий Юрій Ключковський та верховний архієпископ Любомир Гузар.

Вже дуже скоро замовник картини, яка так нагадує іконописне полотно, отримає її у власність. А роботу цю священник Пантелюк планував повісити у своєму офісі при церкві.

Фото Олександри Харченко

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів