Етномодернову сукню дружини президента вишивали металевою ниткою

15 лютого 2007, 21:31

У понеділок у Маріїнському палаці відбувся офіційний дипломатичний прийом. На цій пафосній вечірці дами, звичайно, намагалися вразити всіх присутніх своїм епатажним зовнішнім виглядом.

Однак, поза сумнівами, якби того дня організували рейтинг кращих суконь, перше місце посіла б, відповідно, перша леді України – Катерина Ющенко.

Справа в тому, що у сукні дружини президента поєдналися два світи: сучасність і етнотрадиція.


Та й те, що плаття пані Ющенко шила одна з улюблених її дизайнерів, зіграло свою роль.

"Ця сукня унікальна! Ми довго шукали по глухих селах Західної України раритетні зразки унікальної борщивської вишивки, якій більше тисячі років. І знайшли! Зрозуміло, що для Катерини Ющенко довелося їх відновлювати," – розповіла автор вбрання Роксолана Богуцька, слова якої наводить "Блік".

Виявилось, що на створення сукні пішов місяць. Саме плаття складається з двох шарів – власне сукні, зшитої зі світлої бавовняної тканини, та чорної прозорої сітки. Власне, сітка й надає сукні більш вечірнього та урочистого вигляду.

А на рукавах і верхній частині бавовняної основи використана та сама борщивська вишивка. Цю старовинну українську вишивку дизайнер вибрала через рясність і красу борщивських візерунків.

До речі, сама техніка вишивок на сьогодні практично втрачена. Цікаво, що при її створенні використовується металева нитка.

Саме таким орнаментом прикрашали вбрання карпатські жінки ще до хрещення Київської Русі Володимиром. Його родзинка – геометричні фігури, а не квіти, птахи чи рослини, що було типовим для пізньої української вишивки.

Також сукня пані Катерини декорована бісерною, мереживною та в'язаною тасьмою.

Звичайно, дружина президента використала й інші елементи традиційного українського вбрання. У неї на шиї, замість червоних коралів, можна було побачити справжні гуцульські дукачі.

Між іншим, далеко не вперше пані Ющенко довірила свій образ Роксолані Богуцькій. Саме цей дизайнер створила сукню для Катерини спеціально для дня інавгурації Віктора Андрійовича.

Усі фото Анни Андрієвської


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів