"Танці з політиками": Ющенко і Тимошенко forever

П'ятниця, 1 грудня 2006, 13:03

Віктор Андрійович повільно підійшов до Юлії Володимирівни, пильно подивився їй у вічі, ніжно взяв у свої обійми, вона затамувала подих... і вони закружляли у вальсі під п'янкі звуки Штрауса.

Саме такі фантазії навіює серія картин українського постмодерніста Олександра Ройтбурда, де нерозлучно зображені чоловік і жінка, "схожі" на Ющенка і Тимошенко.

За словами самого художника, коли він починав серію, "ці фігури були просто культовими попсовими персонажами".

"Вперше у нашій країні політичні діячі увійшли в категорію поп-зірок. Імідж провідних українських політиків після революції став цілком придатним до тиражування на футболках, брелочках, етикетках, матрьошках", - пояснив Ройтбурд.

Говорячи про футболки, серед яких останнім часом можна знайти тільки зображення Тимошенко... і Януковича, автор припустив, що "зображення Януковича дещо штучне, це така скалькована технологія, тому що сама по собі фігура Януковича навряд чи налаштовує до сприйняття його як поп-зірки".

"Що стосується падіння поп-рейтингу Ющенка, воно цілком зрозуміле - це як "ефект Горбачова", коли загальне захоплення змінилося тим, що є. Він діє й говорить занадто абстрактно, не надто виразно, занадто "обтекаемо", якісь загальні фрази, дуже пафосно. Все-таки, зірки себе так не поводять, вони мають бути моднішими", - пояснив Ройтбурд.

На його думку, "найхаризматичнішим політиком сьогодні є Юлія Тимошенко", повідомила прес-служба лідерки БЮТ. "Хоча зі своїми якимись застереженнями", - зауважив автор.

Ройтбурд нагадав, що він "ще в дні Майдану на "5 каналі" казав, що ми прокинулися в модній країні, із чим привітав усіх телеглядачів".

"На жаль, потенціал модності значною мірою сьогодні втрачений, один з "танцюристів", зображених на тих моїх картинах, став набагато менш цікавим і зоряним. Але це моє особисте сприйняття, може бути, хтось думає інакше. Образ персонажа, схожого на тодішнього прем'єр-міністра, все-таки трохи менше постраждав від часу", - додав він.

Також виявилося, що художника надихає не тільки сама Леді Ю, але й її гардероб. Автор розповів, що коли побачив Юлію Володимирівну у сукні з рукавами-ліхтариками під час інавгурації прем'єра, він зрозумів, що саме вона підходить для нової варіації на його вже існуючу картину "Дівчина з черепашкою". "Вони знайшли одне одного", - додав постмодерніст.


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів