Жести політиків: як Янукович підкорив президента

3 жовтня 2006, 17:27

Скільки б політики не вчилися красномовно говорити, переконливо брехати або просто фантазувати, поки вони не придумають, що робити зі своїми руками, на публіку їм краще не виходити.

Уже давно встановлено, що люди сприймають інформацію переважно не через слова. Алан та Барбара Піз у книзі "Нова мова рухів тіла" стверджують, що вербально сприймається лише 7% повідомлення, 38% - вокально, а 55% - невербальними сигналами. Можна по-різному сприймати цю та інші подібного роду книги, але вони досить точно описують те, як поводять себе політики.

Соціологи можуть проводити безліч опитувань, хто у країні хазяїн і кого більше люблять українці, але варто уважно придивитися до жестів, рухів та виразу облич "великих політиків" і їхні справжні месиджі стануть зрозумілими, як білий день.


Про Ющенка

Політики, "круглий стіл", так званий пошук компромісу. Можливо, це був останній раз, коли Тимошенко сфотографували у такій близькості до "тіла". Судячи з позиції лідера БЮТ, вона вирішила не просто востаннє переговорити з Ющенком, а "дотиснути" президента.

Для цього Тимошенко вторгнуся в інтимну зону співрозмовника, що становить від 15 до 45 см і ніби взяла його у кільце своїх "обіймів". Однак аргументи лідера БЮТ виявилися непереконливими і все, що вона говорила, президент сприймав критично, про що говорить його рука, піднесена до обличчя.

Про відносини між президентом і послами з двох кінців світу можна судити із справжніх чоловічих рукостискань. У випадку із послом Америки в Україні Вільямом Тейлором рукостискання було рівноправним, з невеликим втягуванням посла на особисту територію Ющенка.

А під час зустрічі з послом Росії Віктором Черномирдіним Ющенко спробував одночасно і продемонструвати свою близькість, і встановити контроль над співрозмовником, для чого взяв Черномирдіна під лікоть.

У таких випадках ліва рука є своєрідним "термометром" близькості. Чим вище на руці співрозмовника вона знаходиться, тим більшу близькість намагається продемонструвати ініціатор жесту.

У відносинах президента та міністра внутрішніх справ Юрія Луценка очевидно панує рівноправ'я. Під час рукостискання долоні обох чоловіків майже перпендикулярні до підлоги, але відчувається ледь-ледь помітне домінування президента - його рука зовсім трохи "нависає" над долонею міністра.

Про Януковича

Продовжуючи експерименти Віктора Андрійовича, прем'єр-міністр Віктор Янукович вирішив підкорити собі не посла, а міністра голови держави Бориса Тарасюка. Для цього він не просто спробував узяти під лікоть міністра закордонних справ, а замахнувся аж на його плече.

У свою чергу із найбагатшою людиною України Ринатом Ахметовим Янукович відчуває себе досить упевнено. Про це говорять його ноги, коли вага тіла перенесена на одну із них. У Середні віки в такій позиції зображали людей, які займали високе положення.

Проте Янукович, очевидно, не виявляє палкого бажання до бесіди: сховані у кишені руки – типова хитрість чоловіків, що не бажають брати участь у розмові. Сховані долоні можна порівняти із закритим ротом.

У свою чергу Ахметов, судячи з його пози, почуває себе надзвичайно впевнено. Його руки, закладені за спину долонею до долоні, свідчать про впевненість, вищість та владність.

При цьому він відкрито демонструє свої найуразливіші частини тіла: живіт, серце, пах та горло, підсвідомо висловлюючи свою безстрашність.

Некулуарні ігри: Ющенко, Янукович і Мороз

4 серпня, після багатьох безсонних ночей, Янукович став прем'єром. На той час Сан Санич Мороз вже майже місяць був головою Верховної Ради. Президенту довелося потискати руки двом недрузям.

Із Морозом у нього ще збереглася якась рівноправність, хоча в ній є відтінок зверхності спікера, яку видає його схилена голова і звернений трохи вбік погляд. Не жалує особливою повагою свого співрозмовника і Ющенко, який дивиться не на Мороза, а в протилежний бік.

Але прем'єрство Януковича президента очевидно розчавило, як і рукостискання новопризначеного керманича уряду.

Якщо саме рукостискання Ющенка і Януковича було рівноправним, то їх ліві руки виказували справжню боротьбу, при чому прем'єр опинився вище за президента, якому не личило б сковзати по руці співрозмовника.

Після такого своєрідного двобою Януковичу вдалося "підкорити" президента, саме він перебрав на себе домінуючу роль у рукостисканні і його долоня опинилася зверху над долонею глави держави.

Окремо від усього цього слід зауважити особливий ефект: під час офіційного фотографування два лідери стоять поруч. Вони намагаються виглядати однаковими, але той, хто опиняється у лівій частині знімку, зазвичай справляє сильніше враження.

При рукостисканні йому легше перевести руку в положення долонею вниз, завдяки чому складається враження, що саме він домінує у даній парі. Щоб пересвідчитись, пропонуємо переглянути усі наведені фото ще раз.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів