Ахметова зобразили на іконі

18 вересня 2006, 19:39

Найвпливовішу людину в Україні (згідно з ТОП-100 "Кореспондента") Рината Ахметова "зарахували до святих"!

Це, звичайно, жарт, але в ньому є доля правди. Так, донецький художник Михайло Кушнір вирішив написати величезне полотно, де зобразив 288 відомих людей, а в центрі виписав Богородицю.

На суд глядачам картину "Це ми, Пресвята Богородице" виставлять 20 вересня у Донецькому краєзнавчому музеї, пише "Остров".


На фото Ахметова трошки "зрізали" і лишили половинку, праворуч

Знайти Ахметова серед інших відомих діячів України та Донецька не так вже й просто. Але якщо придивитися, то найбагатшу людину України можна помітити праворуч у другому ряду.

Цікаво прослідкувати своєрідну ієрархію на полотні. Так, найважливішими постатями після Богородиці, на думку автора, виявилися Шевченко і Стус (за розміром вони однакові).

А Ахметова поставили в один ряд із Ярославом Мудрим, Довженком та Параджановим. Також склали йому цікаву компанію Богдан Хмельницький, Леся Українка з Іваном Франком та Григорій Сковорода.

Дивно, як це Ахметов не "перший". Може, вирішили не робити його "крайнім"

'Фото

Поруч з Ахметовим Бубка. Фото "Сегодня"

При цьому В'ячеслав Чорновіл (хоча судити важко) чомусь опинився у нижньому ряду.

Звичайно, можна побачити й іншу логіку розташування визначних постатей в українській історії: не вертикальну, а горизонтальну, тобто від минулого до майбутнього, де Ахметов – одне із "найсвіжіших" облич.

На зауваження про аналогію даної картини з відомим полотном російського художника Іллі Глазунова, автор сказав, що групові портрети були ще у Древній Русі і Древній Греції і вважає себе продовжувачем традицій скоріше Мікеланджело, ніж кремлівського іконописця.

TabloID

Фото "Остров"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів