На Київ чекає навала велосипедистів

22 травня 2006, 16:08

У середу за кількістю велосипедистів центр Києва має шанс перетворитися на Амстердам. Принаймні тисяча мешканців столиці обіцяє у цей день пересісти на екологічно чистий вид транспорту і вирушити на ньому на роботу.

Організатори акції "На велосипеді на роботу" кажуть, що мета акції - привернути увагу адміністрації міста, керівників компаній та автомобілістів до потреби Києва у велодоріжках, велостоянках, умов на робочих місцях для того, щоб кияни могли їздити на роботу на велосипеді.


У Європі велика кількість велосипедів - не дивина

Усе розпочнеться загальним збором під Аркою Дружби народів о 7:30. Звідти велосипедисти о 8:00 вирушать за маршрутом: Хрещатик - площа Льва Толстого - вулиця Льва Толстого - Володимирська - Михайлівська площа.

З Михайлівської площі учасники акції роз'їдуться по своїх робочих місцях.

Безпеку велосипедистів забезпечуватимуть підопічні Юрія Луценка - колону буде супроводжувати ДАІ.

Учасники акції підрахували, що якщо в акції візьмуть участь до 1 тис. велосипедистів, то довжина колони становитиме близько 1,5 км.

Але не все так добре. Виявляється, Київ не готовий до такої велосипедної навали. Організатори попереджають, що у зв'язку з масштабністю акції цього року рух транспорту може бути ускладнено.

Вони просять київських автомобілістів, якщо можливо, не проїжджати по центру з 8:00 до 9:00.

В Амстердамі майже немає машин. Усі їздять на велосипедах

"По можливості - об'їдьте Хрещатик", - благала координатор акції Вікторія Єсауленко.

Велосипедисти також розраховують на повагу з боку інших учасників дорожнього руху.

Принагідно можна згадати лише кілька випадків у сучасній історії, коли чиновники пересідали на велосипед.

Вперше, пригадується, таку акцію вчинили "зелені", демонстративно приїхавши до парламенту на двоколісному виді транспорту. Правда, на цьому все і закінчилося, бо вже за кілька днів "зелені", як і всі інші депутати, знову опинилися у салонах своїх комфортабельних автомобілів.

Ще один випадок стався нещодавно. Якось вже колишній мер Чернігова, соціаліст і любитель шикарних машин Микола Рудьковський потрапив в аварію.

Його "Лексус" було трохи пошкоджено, але ця історія так вразила депутата, що він вирішив пересісти на велосипед. Мовляв, так безпечніше. Проте такий пі-ар тривав також не довго. Бо вже того ж дня Рудьковський був помічений "на борту" свого службового автомобіля.

За матеріалами "Українських новин"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів