У секті Черновецького трясуться, бурмочуть і чують "голос"

18 квітня 2006, 13:11

Всім відомо, що новообраний мер Києва – не прихильник традиційних релігійних конфесій – православ’я чи католицизму. Йому не подобається ходити до звичайної церкви, ставити свічку, слухати церковний хор і тихо молитися.

Йому більше подобаються служби у "Посольстві Божому", де люди моляться, трясучись і бурмочучи собі під ніс щось нерозбірливе і вимовляючи так звані глоссолалії - поєднання невиразних звуків.


Черновецький зробив "широкий жест". Хоче помирити всі конфесії

Віруючі вважають, що так через них говорить Святий Дух, православні стверджують, що так зомбують паству, і відносять "Посольство" до тоталітарних сект.

Втім, мера це не цікавить. Один з кращих друзів Черновецького - глава "Посольства Божого" – нігерієць пастор Сандей Аделаджа.

До нього не пробитися: десятки людей шикуються в чергу, щоб залучитися до сили, що йде через чорного пастора. Афроукраїнець обхоплює руками голову чергового прихожанина, щось шепоче над ним на ще незрозумілішій, ніж глоссолалії, мові, різко видихає – прихожанин відходить просвітлений.

"Так пастор лікує", - пояснює жінка, яка також стоїть в цій черзі.

Служіння проходять в легкоатлетичному манежі на Березняках, на другому поверсі якого міститься затишний кабінет з написом на дверях: "Громадська приймальня народного депутата України Леоніда Михайловича Черновецького".

"Peace". Фото "Бульвару"

Адаладжа в Україні вже тринадцять років, а в колишньому Союзі живе двадцять років.

Каже, що прибічників секти "трохи більше двох мільйонів по всій Україні".

"Це не обов`язково ті, хто регулярно ходять до нас, але це співчуваючі, люди, які з нами дружать. А взагалі в Києві ми збираємо сорок п`ять залів на тиждень по тисячі чоловік кожен", - розповів він в інтерв'ю УНІАН.

Ще він впевнений, що Бог дав йому доручення "збирати багатотисячні, дуже великі церкви".

Серед прихожан Посольства Божого, крім Черновецького є й інші депутати, проте Адаладжа так і не зізнався, хто саме.

Ще пастор поскаржився, що після того, як Черновецький став мером, життя церкви змінилося не в кращий бік.

"Я не думав, що виникне такий шквал критики на нашу адресу. Люди підняли тривогу, стали говорити, що він нібито потрапив в секту... Говорити, що наша церква - секта лише тому, що вона не православна, просто смішно", - пояснює він.

Адаладжа також відхрещується від чуток про гіпноз, що нібито застосовується під час служб.

"Як можна загіпнотизувати так багато людей? У такому разі я можу загіпнотизувати всіх і у кожного забрати його майно", - пожартував він.

Адаладжа у своєму кабінеті. Фото УНІАН

Адаладжа у своєму кабінеті. Фото УНІАН

Пастор зізнався, що з Черновецьким у нього дружні стосунки.

"Моя справа – підтримати його духовно, по-друге, ми друзі. Десять років ми товаришуємо і спілкуємося, і пройшли разом дуже багато чого. Він дуже допомагав нашій церкві. І ми також як могли допомагали йому… Спілкуємося і після того, як він став мером", - каже Адаладжа.

Пастор поділився і спогадами про революцію. Каже, його прихожани "проявили себе навіть більше, ніж на виборах мера, бо тоді вирішувалася доля країни".

"Люди розуміли, що не можна жити в суспільстві і бути вільним від суспільства - я цитую Леніна", - каже він.

Черновецький у колі друзів

Перемога Черновецького для Адаладжа не стала несподіванкою.

"Мені був голос про те, що він переможе... Я говорив Леоніду Михайловичу, що він стане мером, він сам не вірив, але я знав... Мені Бог відкрив, що це відбудеться. Але це визначено не мною, це визначив Бог", - зізнався він.

А от наміри Черновецько піти у президенти у 2009 році пастор сприйняв "в штики".

"Я намагався говорити з ним про це, але він навіть чути не хоче. Він говорить: я не хотів стати мером, але став, і все від Бога залежить. Все буде, якщо на це є воля Бога. А я знаю, він допомагатиме людям незалежно від посади", - каже він.


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів