Подивитися на небо в клітинку очима Тимошенко не вийде

14 квітня 2006, 15:36

Музею з камерами Тимошенко і Колесникова, здається, не бувати - інспектор Лук'янівського СІЗО не одержав свою півмільйонну спадщину.

Кілька місяців тому інспектор СІЗО Микола Ярошенко одержав заповіт на кругленьку суму - 4,5 мільйони доларів, з яких, за його словами, йому належать 10%.


Фото з сайту Тимошенко

Фото з сайту Тимошенко

До того, як стати інспектором, він служив пастором протестантської церкви в Борисполі і очолював центр "Християнська надія".

"А цей магнат з ПАР, так само, як і я, брав участь у міжконфесійному об'єднанні "Союз християн". І у своєму заповіті розділив п'ятнадцять мільйонів між кількома благодійними центрами в усьому світі", - розповів Ярошенко.

Чому в список потрапив і він, інспектор не знає: "Але на все воля Божа...".

Дивитись на Тимошенко у суді ходив Шуфрич

Дивитись на Тимошенко у суді ходив Шуфрич

На ці гроші Ярошенко збирався відкрити в рідному СІЗО музей і водити екскурсії по камерах, де у свій час сиділи Тимошенко і Колесников. Хотів зібрати експозицію з відмичок, маляв, а екскурсоводами взяти колишніх працівників ізолятора.

Однак грошей він так і не одержав. "Вони зараз знаходяться в ПАР. Представники заповідача Соломона Ховарда наполягають, щоб я приїхав у Німеччину. Мовляв, у Києві це питання вирішити ніяк не можна", - розповів інспектор.

Особливо його насторожує те, що в Гамбург він чомусь повинен їхати за туристичною путівкою, а оформити йому візу через посольство представники не можуть.

До того ж ряд інших нюансів наводить Ярошенка на думку, що представники заповідача задумали, грубо кажучи, нагріти руки.

"Поїхати не проблема, а от найняти грамотного юриста, який би відправився зі мною і представляв мої інтереси, - задача не з простих", - говорить мрійник.

Юристів у місті чимало, стверджує Ярошенко, але як тільки дізнаються про його спадщину, відразу ставлять умову, що згодні працювати за 20-30 відсотків.

Від своєї мрії інспектор все ж таки не відмовляється, але визнає, що йому надійшло пропозиція відкрити музей в іншому місці.

Фото Анни Андрієвської

Проте Ярошенко не поспішає відкривати таємницю, "щоб не створювати передчасного ажіотажу".

До того ж він зізнався, що експозицій Тимошенко і Колесникова там не буде - щоб не з'явився "культ особистості".

Що ж стосується Лук'янівського СІЗО, то в ньому буде створено християнський медіа-центр, де бажаючі зможуть дивитися і слухати світлі теле- і радіопередачі, що допомагають реабілітуватися.

За матеріалами "Комсомольської правди"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів