Міністр економіки мільйонер. Він платить податків більше, ніж Єхануров заробляє

5 квітня 2006, 15:12

"Випускники Гарварда заробляють $120-300 тис. у рік. Так що залучити їх (для роботи в уряді) буде важкувато", - запевняв раніше міністр економіки Арсеній Яценюк.

Тепер він (хоч і не має диплому Гарварда) переплюнув випускників цього університету. І своїм прикладом довів, що навіть перебуваючи на державній посаді можна легально заробляти чималеньку суму.

Так, минулого року доходи Яценюка склали більше $600 тисяч. При цьому, з 27 вересня 2005 р. він є міністром економіки. А Україна отримала першого міністра-мільйонера.


"Я-фаталіст"

Свою нинішню посаду в доволі молодому віці (йому 31 рік) Яценюк пояснює просто: " Я — потомствений адміністратор, виходець із професорсько-викладацької родини. Так що навички керівника мені, можна сказати, дісталися в спадок".

Яценюк вміє працювати з грошима

Колишній керівник Нацбанку Сергій Тигіпко раніше пророкував Яценюку велике майбутнє.

Під головуванням Тигіпка нинішній міністр працював першим заступником глави Нацбанку, а після його відставки став навіть "в.о." голови НБУ.

"Яценюк молодий, підготований та амбіційний", - пояснював Тигіпко журналістам.

Арсеній Яценюк до владних кабінетів звикає швидко.

Це у нього така "професійна звичка". "Я по натурі фаталіст", - розповідав міністр.

"Я прекрасно усвідомлював, що колись перестану працювати в НБУ. Так само я підозрював, що хтось мене обов'язково покличе. Спасибі Юрію Єханурову, що покликав раніше, ніж я припускав", - щиро зізнався Яценюк.

Призначення молодого банкіра на посаду міністра економіки було "особистою ініціативою Юрія Єханурова".

"Переговорів як таких не було. Під час урядової кризи я був у США (у Нью-Йорку саме проходили дні Одеси), коли мені подзвонили від Юрія Івановича. Попросили надіслати резюме. Судячи з призначення, моя кандидатура була підтримана президентом".

Потенційний прем’єр

Сьогодні Яценюка вважають реальним претендентом на посаду прем'єр-міністра.

Йому симпатизує президент і прем’єр, про нього позитивно відгукуються депутати. Тому цілком можливо, що незабаром Україна отримає прем’єра-мільйонера.

І президент і міністр економіки мають спільні погляди.
Принаймні на перспективи вступу України до ВТО

Декларація Яценюка викликала у всіх щирий подив. Справа в тому, що раніше українські політики оприлюднювали декларації про доходи, після яких завжди хотілося організувати якийсь "фонд допомоги". Щоб вітчизняний політичний бомонд не повмирав з голоду.

Наприклад, Тимошенко минулого року запевняла, що вона отримала лише 60 665 гривень зарплати і 5 062 гривні матеріальної допомоги. Крім того її чоловік Олександр Тимошенко за 2004 рік не заробив ні копійки.

Прем’єр Єхануров вважає себе "середнім класом", і "в порівнянні з "безсрібляницею" Юлією Володимирівною" він "значно багатший".

"У мене близько 150 тисяч гривень (річного доходу). У мене є внески, я одержую якісь відсотки, і все як потрібно", - розповідав Єхануров.

А от Яценюк у 2005 році сплатив податків більше, ніж Єхануров заробив. Міністр економіки сам збагатив державну казну на 294 967.43 грн.

Найбагатший міністр свої статки не приховує

Заробітна плата на трьох основних місцях роботи (НБУ, Одеська ОДА, Мінекономіки) у нього склала лише 161 451.54 грн.

Але зате у Яценюка є земельні ділянки площею 3012 м.кв., житловий будинок на 298.3 м.кв. та ще й квартира (118 м.кв.).

І це ще не все. У міністра економіки є ще садовий (дачний) будинок площею 114.5 м.кв. і гараж, який за розмірами дорівнює "хрущовці" (45.2 м.кв.).

Члени сім’ї отримали сукупного доходу у розмірі 3 632.16 грн. До речі, про особисте життя Яценюка майже нічого не відомо. Міністр одружений і виховує двох дочок.

"Всередині я тішуся тим, що мені немає чого приховувати, і коли ми кажемо про боротьбу з корупцією, то кожен повинен починати з себе. Основне джерело мого доходу було від продажу цінних паперів банку «Аваль», в якому я пропрацював 5 років», - пояснив міністр походження своїх статків здивованим журналістам.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів