Хто є найбагатшою жінкою в Україні?

24 березня 2006, 12:22

Україна вперше отримала легального мільярдера. І, що цікаво, найбагатшою людиною в Україні стала жінка.

Нею виявилась дружина колишнього віце-прем’єра, а нині – президента "Індустріального Союзу Донбасу" Віталія Гайдука Олена.

За словами політика, він – лише "ідеолог", а справжнім бізнесменом (а точніше, бізнесвумен) є саме його дружина.


Поки чоловік разом з першою хвилею «донецького десанту» освоював столичні кабінети влади, на жіночі плечі Олени лягли турботи про сімейний бізнес.

"Я не бізнесмен! Це все моя дружина!"

Мова йде про закрите акціонерне товариство «Візаві». Дружина Гайдука володіє 92% акцій цього підприємства.

Сьогодні фірма Олени Гайдук є однією з акціонерів Індустріального Союзу Донбасу (разом з ТОВ "Азовінтекс" та ще однією компанією, яка володіє невеликим пакетом акцій).

«Вона досить серйозний бізнесмен, що цілком володіє всіма питаннями. Якщо мені треба буде стати акціонером, то я ним стану. Поки переді мною така задача не стоїть - мене все влаштовує», - заявив сам Віталій Гайдук.

Як розповідав донецький олігарх і мільярдер (за версією впливового видання "Forbes", але не ДПА України) Сергій Тарута, починався ІСД з уставного капіталу всього лише 126 тисяч гривень.

"Акціонери перші п'ять років рідко закінчували роботу раніше третьої годин ночі, а вихідні були винятком – до десяти вечора", - розповів Тарута "Українській правді".

За інформацією "Газети по-киевски", бізнес у Олени не завжди йшов гладко.

Був час, коли «Візаві» спонсорувала видання щотижневика «Діловий Донбас», єдиної економічної газети в регіоні.

Але потім, нібито за бажанням пані Гайдук, видання несподівано закрили.Звільнені співробітники помстились: поширили про власницю славу «чорної стерви».

Оригінальною була ідея перепрофілювати столітні домни Краматорського металургійного заводу з чавуна на виробництво дефіцитного феромарганцю.

Справа спочатку йшла вдало, але незабаром місцеві жителі почали вночі пробиратися на склад готової продукції і мішками (а потім і вантажівками) красти дуже дорогий феромарганець.

У недалекому минулому в Краматорську відбувались цілі нічні бої між приватною охороною заводу і грабіжниками, що організувалися в банди.

Нічим закінчився масштабний проект «Візаві» по відновленню затопленої марганцевої шахти в Запорізькій області.

Меломан і любитель історії
Віталій Гайдук

Після тривалого розгляду судового позову з іншим претендентом на відновлення шахти, обидві сторони прийшли до висновку... про безперспективність проекту.

Олена Володимирівна Гайдук – корінна донеччанка. Як і більшість гранд-дам «шахтарської столиці», вона досить закрита для спілкування.

Вона хоч і чарівна і з гарним смаком, але майже не бере участь у публічних акціях, не лізе в об'єктиви телекамер і уникає появи на шпальтах газет світської хроніки.

А от чоловік Олени Гайдук, за словами політолога Костя Бондаренка, меломан, добрий знавець історії.

Бондаренко зустрічався з Гайдуком двічі. Одна з розмов тривала кілька годин.

"Віталій Гайдук, на перший погляд, є людиною доволі грізною, грубуватою, з підкреслено простими манерами", - розповів Бондаренко під час чату на "Українській правді".

"Але, при спілкуванні відкривається інша людина. Наприклад, Гайдук - меломан. Свого часу у Донецьку, в студентські роки, він був "найкрутішим діджеєм" на місцевих дискотеках. З тих пір у нього одна з найбільших в Україні приватних музичних збірок."

"Ще один момент - Гайдук добре знає історію, особливо історію церкви, і може годинами сперечатися про нюанси християнського догматизму та специфіку рішень Нікейського собору".


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів