Ющенко зіграв у кіношній масовці

6 березня 2006, 12:35

Лідеру соціалістів Олександру Морозу на День народження зробили оригінальний подарунок - фільм за його участю.

Стати кінозіркою Морозу допомогли продюсери першого українського художнього фільму про революцію "Помаранчеве небо", прем’єра якого відбулася нещодавно.


Фото Анни Андрієвської

Сам лідер соціалістів ще задовго до виходу стрічки на екрани записав її у список своїх улюблених.

На питання під час чату в "Українській правді" кілька місяців тому, яким фільмам він надає перевагу, Мороз перерахував кілька радянських, а потім додав: "Незабаром на екран вийде фільм під умовною назвою "Помаранчеве небо". Думаю, це буде перший достойний фільм, зроблений в Україні за роки незалежності".

Головні герої стрічки зустрічаються напередодні минулих президентських виборів під час сутичок під стінами ЦВК.

Іванна – родом зі Львова, вона підтримує Віктора Ющенка і є опозиційною активісткою.

Марк – багатий київський хлопець, син губернатора Київщини Задухи (насправді при Кучмі областю керував Засуха).

Головним лейтмотивом картини стає кохання, яке виникає між Іванною та Марком, яке призводить до того, що хлопець тікає з дому і живе у наметовому містечку на Хрещатику.

Реальні персонажі, як і реальний Майдан, з’являються у фільмі лише наприкінці – нібито під час інавгурації Ющенка (хоча насправді видно, що зйомки відбувалися під час річниці революції).

Але справді дивною є поява в одному з кадрів фільму "живого" Мороза, який матеріалізувався на Майдані біля намету вшанування пам’яті журналіста Георгія Гонгадзе.

Запалюючи свічку, Мороз вимовляє невеличку промову, додаючи: "Місце Георгія, тут, серед нас".

Хто саме покликав Мороза у фільм про кохання, невідомо, але генеральним продюсером стрічки є Ярослав Мендусь - давній помічник Мороза та 18-ий номер у списку Соцпартії.

Його також зв’язують із фірмою "Сінема", яка займалася виробництвом стрічки.

На прем’єру "Помаранчевого неба" Мороз прийшов із букетом троянд революційного кольору. Ні Ющенко, ні Тимошенко там не з’явилися.

Фото Анни Андрієвської

На питання Бі-Бі-Сі, з чим пов’язана його поява у фільмі, Мороз відповів:

"Мені здається, що вона логічна, хоч би тому, що я там не раз був - на Майдані і біля намету Гонгадзе. Тому це природно".

Цікавою є й тема фінансування картини. На презентації говорили, що на її створення не було витрачено півмільйона гривень, при чому жодної бюджетної, і що це кіно стало "своєрідним меседжем до українського бізнесу".

Фото УНІАН

Фото УНІАН

На питання, чи не допомагала Соцпартія чи окремі її члени у фінансуванні фільму, Мороз відповів:

"Я знаю, що ми допомагали. Не стільки партія фінансувала, як ми знайшли людей, які профінансували цей фільм".

А ще один соціаліст Микола Рудьковський, присутній на презентації, взагалі "вперше почув" про те, що гроші на фільм давала СПУ.

"Вперше чую. То, мабуть, якісь ворожі голоси", - віджартувався він.

Заперечують свою допомогу й представники "Нашої України".

"Ані партія Народний союз “Наша Україна", ані ВГО "Наша Україна" цей фільм не фінансували. Це я вам кажу як голова виконкому, який ставить свій підпис під будь-якими контрактами”, - сказав на презентації Микола Катеринчук.

Водночас екс-соціаліст міністр внутрішніх справ Юрій Луценко зізнався, що презентація "Помаранчевого неба" є своєрідним подарунком на день народження Мороза.

"Фільм вийшов у день народження Олександра Мороза. Це такий маленький, скромний подарунок", - сказав він.

Але якщо Мороз свідомо став кіноактором, то президент Ющенко у фільм потрапив випадково. Зокрема, у фінальній сцені є момент зустрічі головної героїні з її кумиром.

Фото Анни Андрієвської

Президент, проходячи до сцени, ніжно цілує Іванну, а та дарує йому плюшевого ведмедика. Невідомо, був цей кадр змонтований, чи Ющенко просто поплатився своєю любов’ю "ходити в народ". А що, як президент просто поцілував гарну дівчинку, а потім опинився на екранах кінотеатрів?...
Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів