У японського трону може з’явитись спадкоємець

8 лютого 2006, 19:04

У Японії може з’явитись спадкоємець трону. Імператорський дім сьогодні анонсував вагітність принцеси Кіко. Наразі у 39-літньої Кіко вже є двоє дітей, але дівчатка.

Очікується, що Кіко народить дитину восени. І якщо немовлятко буде чоловічою статі, то він стане першим хлопчиком, який народився у імператорській сім’ї за останні 40 років.

Через відсутність спадкоємця у Японії ведуться дебати стосовно зміни законодавства, яке забороняє жінкам наслідувати імператорський трон. Більше того, спеціальна комісія розглядала це питання у 2005 році і дала позитивну відповідь.


У січні 2006 року прем’єр Японії пообіцяв, що цього року уряд прийме відповідний закон. Після цього по Токіо прокотилась хвиля демонстрацій проти прийняття такого нормативного акту.

Новина про вагітність Кіко викликала хвилю овацій у японському парламенті. Але прем’єр наполягає на продовженні обговорення законопроекту.

Адже, якщо Кіко народить третього хлопчика, "потрібно якомога раніше призначити спадкоємицею доньку першого сина імператора Акіхіто, Айко, щоб забезпечити їй відповідну освіту", - пояснив прем’єр парламенту.

Вагітній принцесі зараз потрібен цілковитий спокій. Попри те, що до пологів ще 8 місяців, до народження дитинки готується увесь імператорський дім.

У палаці в районі Токіо - Акасака неспокійно - тут заходилися облаштовувати дитячу кімнату. Роботи додалося й наближеним особам до принца та принцеси - їм доведеться відбирати нянечок для вагітної Кіко.

фото AFP та AP

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів