Дочка Мороза стриже доньку Литвина, або Який бізнес у родичів головного соціаліста

3 лютого 2006, 13:34

Можливо, салон краси "Кіка стиль" ніколи не потрапляв вам на очі. А можливо, ви неодноразово звертали увагу на сіро–червону вивіску на вулиці Горького із незрозумілим, чи то жіночим, чи то домашньо–тваринячим, іменем. І мабуть, зовсім мало хто знає, що власницею цього закладу є донька відомого політика Олександра Мороза Руслана.

Більше того, вона не просто володіє чи керує салоном, але й сама стриже клієнтів. Як зізнаються працівники перукарні, якщо відвідувачів дуже багато і на всіх не вистачає часу, Руслана бере ножиці в руки. При цьому, підкреслюють у салоні, мова йде саме про великий наплив клієнтів, а не про VIP–персон – просто "хазяйці" подобається стригти.


А от відомі люди, які сюди ходять натовпами, все ж здебільшого потрапляють у руки креативних майстрів: клієнтами "Кіка стиль" були і донька головного опонента Мороза Литвина, і дружини Червоненка, Хомутинника, Порошенка.

Сам салон доволі великий: у самому центрі Києва, на вулиці Горького, він орендує приблизно 300–350 кв. м. Але найближчим часом "Кіка стиль" переїде у приміщення навпроти, яке було придбано три роки тому чоловіком Руслани Мороз Давидом Сарією. Вони – партнери по бізнесу.

Уявити собі розмір їх прибутків можна лише приблизно. Для цього треба орієнтуватися не на рекламний проспект салону, де ціни зазначені доволі низькі, а на життєвий досвід: звичайний (але дуже якісний) манікюр у "Кіка стилі" обійдеться вам у 90 гривень, стрижка десь так у 200, а укладка (в залежності від того, хто її робитиме: стиліст, майстер–стиліст) – коштуватиме від 80 до 200 гривень.

Якщо ж ви вирішите зробити вечірню укладку, то приготуйтесь заплатити за неї від 180 гривень (мінімальна ціна роботи стиліста над такою зачіскою) до більш як 300 (це якщо ваше волосся укладатиме креативний майстер).

Але для клієнтів салону такі ціни – не проблема. Тут не часто побачиш когось без норкової шубки.

Клієнтам "Кіка стиль" люб’язно пропонують чай або каву, за яку пізніше приносять рахунок. Дрібничка, хоча й показова.

"Кіка стиль" належить до мережі елітних салонів краси України, і сервіс там відповідний. Атмосфера дружелюбна і приємна, хоча самі працівники розповідають, що колись Руслана і Давид часто організовували "кіківські" вечірки, а зараз все інакше: більше роботи і на гуляння просто немає часу.

Багато деталей своєї перукарської кар’єри дочка Олександра Мороза розповіла в інтерв’ю "ТаблоІD":

– Руслано, як довго ви займаєтеся перукарством? А як ви прийшли у цю професію?

Перукарським мистецтвом я займаюся трохи більше десяти років – з 1994 року. Це була справа випадку, коли я була у декретній відпустці зі своїми старшими дітьми, і сусідка запропонувала піти разом в один із перших салонів в якості моделі для початківців.

Там була школа для майбутніх перукарів, і таким чином я перший раз у житті потрапила у салон. Мені дуже сподобалася ця ідея, і невдовзі я сама вступила в цю школу – "Салон S&D Груп". Таким чином, із випадкової клієнтки я перетворилася на перукаря, залишилася там же в салоні, пропрацювала там два роки. А потім вже розпочала власну кар’єру.

– А яка ваша освіта?

– У мене три освіти – педагогічна, перукарська і менеджерська. Причому першу освіту я отримала вже до салону, встигла пропрацювати в школі, а потім народила дітей і захопилася перукарським мистецтвом.

– Хто допоміг вам відкрити ваш перший салон?

– Певною мірою те, що я змогла створити свій бізнес – це велика допомога мого чоловіка, його розуміння, поради. Не завжди великі гроші можуть створити щось хороше, і не завжди потрібні великі гроші для того, щоб створити щось хороше.

– Якщо не секрет, як у вас із прибутками?

– Скажімо так, я заробляю непогано!

– Звідки така назва салону – Kika Style?

– Від початку проекту пройшло вже сім років. Але ідея з’явилася ще навіть на рік раніше – коли ми з колегами дивилися фільм "Кіка" відомого режисера Педро Альмодовера (в цьому фільмі Версаче був консультантом костюмів, Готьє їх створював), і ми були так натхнені цією стрічкою, що взяли назву картини для назви салону. Мабуть, для того, щоб якось вирізнятися, бути приємними для клієнтів.

– Зараз ви стрижете кого–небудь?

– Так, зараз я працюю як перукар, але, можливо, не так часто, як хотілося б... Моя менеджерська робота забирає багато часу. Скажімо, на інавгурації президента Ющенка минулого року я зустріла своїх перших клієнтів.

– Чи були у вас клієнтами політики, відомі люди?

– Оскільки я починала в дуже відомому салоні Києва, то й відомі люди були серед моїх клієнтів. Одночасно багато кого вражало в часи, коли тато був спікером: як це я можу працювати перукарем?! Багато хто не розумів мене взагалі! Але я вважаю, що справу можна пізнати тільки якщо сам її вивчиш.

– Так хто ж був у вас серед клієнтів?

– Я не думаю, що маю право так просто озвучувати прізвища... Тому я просто скажу, що для мене не важливо, наскільки відома людина, наскільки резонансним є її прізвище. Для мене важливі якісь її людські якості.

Загалом клієнтів дуже багато – через одного це відомі люди, політики, митці, їх дружини чи чоловіки. Ви знаєте, що часом люди бувають скромні і не озвучують своє прізвище. І часто буває, що ми приходимо на заходи і зустрічаємо своїх клієнтів, про яких ми ніколи не думали, що вони причетні до цього кола.

– Чи були серед ваших клієнтів Катерина Ющенко або Юлія Тимошенко?

– Ні. Хоча з Катериною Ющенко у нас був досвід спілкування.

– Відомо, що дружина Богдана Губського займається чимось подібним, що і ви. Чи ви знайомі?

– Вона має власний бізнес, ми зустрічаємося... Салон Губської називається "Фаворит", він знаходиться на вулиці Грушевського.

– Чим займається ваш чоловік?

– Оренда завжди покривалася за рахунок моєї діяльності. Ми завжди були в позитивному балансі, тому тут чоловік не допомагав. А взагалі мій чоловік – бізнесмен середньої ланки, працює в будівельному бізнесі. Хоча в моєму бізнесі – він мій партнер.

– Відомо, що ваш чоловік приходив на мітинги вашого батька. Чи він працює в СПУ?

– Давид, і не він один, у великому захопленні від мого батька, від його потенціалу, від постійно зростаючої енергії!... Оскільки мій чоловік поділяє думки мого батька, то природно, що він його підтримує, і на багатьох заходах присутній. Крім того, ми активно підтримували загалом усіх учасників останніх подій. У цьому прояв нашої громадської позиції.

– Чи допомагає вам прізвище Мороз?

– Я намагаюся не афішувати своє відношення до тата. Наприклад, коли ми робили архітектурний план салону, і на містобудівній раді я самостійно його захищала, то всі дивувалися з тієї події.

Часто мене запрошували познайомитися, щоб переконатися – чи є я донькою Олександра Мороза. Я б сказала, що радше навпаки – прізвище мені не допомагає. Те, що можна було б зробити простіше, виходить складно, бо чиновники часто аж занадто намагаються досконало виконати свої обов'язки

– А Олександра Мороза ви стрижете як тата?

– Постійно. Я його єдиний перукар. Він декілька разів пробував стригтися у інших моїх майстрів, але повернувся до мене, і каже, що я – його найкращий перукар. А він – мій найкращий клієнт!

– Як допомагав вам батько при відкритті салону?

Завжди якось так було, що я покладаюся на власні сили, але морально підтримкою моєї справи є ставлення мого батька. Він ніколи не буде втручатися в мій проект, але завжди буде морально мене підтримувати.

При цьому я дуже хочу підтримати своїх батьків – вони дуже невибагливо живуть, мама багато років хворіє, вона довгий час не може самостійно пересуватися. Тому я хотіла би скрасити їх побут, це моя мрія: я буду докладати всіх зусиль, щоб допомогти їм з кращим помешканням, з кращими умовами.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів