Прогноз моди з Давосу: як завжди, костюми

1 лютого 2006, 11:44

Щорічний привід добряче побалакати, що надає Всесвітній економічний форум у цьому крихітному містечку у Швейцарських Альпах, у першу чергу пов'язаний із серйозними ідеями.

Тема цього року – "Творчий імператив". У програмі сказано, що "великий наголос на людську уяву, винахідливість і творчий початок повинен стати основною рисою бізнесу".

Можливо. Однак важко це припустити, дивлячись на те, як одягнені тут представники вищих прошарків ділового світу.


президент Пакистану Первез Мушараф
організаторів конкурсу не послухався

Коли в березні проходить церемонія нагородження "Оскар", парад вбрання від Versace, Dior і Prada визначає плин моди на цілий рік уперед. А для тих, чиє життя проходить у залах засідань, Давос – це найбільш схожа до урочистого проходу по червоній килимовій доріжці подія. І прогнози тут досить консервативні.

Дресс-код у Давосі, де зустрічаються політики, підприємці й інші світові лідери найвищого рівня, досить чіткий (чого не скажеш про деякі обговорювані там теми).

Кожний з понад двох тисяч учасників одержав брошуру від організаторів, де було сказано: "Дресс-код для щорічної зустрічі – спортивної або невимушеної діловий (без краватки)". Виділено авторами брошури. Основне завдання – домогтися неформальної атмосфери.

Однак все таки, у Давосі - гнітюча перевага темних ділових костюмів і краваток, незважаючи на заклик до невимушеності. Навіть Бред Пітт, що прибув сюди разом зі своєю дівчиною Анджеліною Джолі, був у краватці – хоч і в тонесенькій.

Ральф Шредер (кервник компанії
Booz Allen Hamilton) вирішив
не робити пожертвувань на
антикраватковий фонд

Організатори конференції так наполегливо мають намір вижити краватки, що два роки тому змушували кожного, хто прийшов у краватці, здавати у фонд ЮНІСЕФ 4 швейцарських франки. У результаті цієї витівки було зібрано 10 тисяч франків, і ця сума потім була подвоєна. Але краватки нікуди не ділися.

Цього року збори з краваток проходять менш галасливо: у куті стоїть коробка для пожертвувань, на якій зображена перекреслена червоним краватка, що в усім світі розуміється як: "Навіть не думайте про це".

Багато учасників ходять у костюмах, але без краваток.

Стандартна форма одягу для чоловіків – костюм або спортивна куртка і сорочка з розстебнутим коміром; у такий спосіб вони виглядають, начебто тільки що зняли краватку.

Деякі ходять у светрах, що здається дивним, з огляду на те, що місце дії – гірськолижний курорт.

Жінки ходять у штанах з піджаками і зрідка светрами.

як завжди серйозна Меркель

Правда, новий канцлер Німеччини Ангела Меркель була в консервативному брючному костюмі і туфлях на підборах під час виступу.

А вагітна Анджеліна Джолі, що представляє комісію ООН у справах біженців, була помічена в стильному ансамблі зі спідниці і жакета болеро, що відкривав її животик.

Деякі пішли іншим шляхом: мільярдер з Google Сергій Брін прибув у джинсах і сірому светрі, а пізніше в танцювальному залі красувався в чорній сорочці. Співак Боно був у джинсовій куртці і джинсах. І, звичайно, у своїх фірмових чорних окулярах.

Взуття в Давосі – це теж хитромудра деталь. Ті, хто їде туди в туфельках Gucci, ризикують послизнутись на доріжках, що заледеніли.

Навіть жінки віддають перевагу солідному взуттю на стійкій підошві, щоправда, у приміщенні часто перевзуваються в туфлі на підборах. На подив багато хутр, яким би не поздоровилось, якби організатори не подбали, щоб антиглобалісти протестували подалі від місця зустрічі.

Пік цього заходу – великий бал у суботу ввечері, де потрібні "фрак" або "національний костюм". Деякі бізнесмени не захопили з собою фраків і дивувалися, яким би як альтернатива міг бути національний костюм для американця. Штани карго? Єнотова шапка? Багато хто вирішив, що підуть – у чому б ви думали? – у діловому костюмі і краватці.

Для жінок цей урочистий прийом – можливість виявити "творчий імператив", принаймні, у зовнішньому вигляді. Три роки тому Раджида Дергхам, що пише про ООН для арабської газети Al Hayat, танцювала з главою Time Warner Ричардом Парсонсом. Два роки тому це був мільярдер Джордж Сорос. Торік – актор Річард Гір. Щораз вона віддає належне костюмові.

Цього року вона взяла із собою три вбрання: один – шоколадного кольору, один – чорний і ще один – зелений. Вона говорить, що вибирає вбрання в залежності від того, з ким вирішить танцювати.

автор Алан Мюррей, джерело: InoPressa

фото з сайту Всесвітнього економічного форму та Lenta.ru

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів