В Україні найважча ситуація із захворюваністю на СНІД

1 грудня 2005, 18:40

В Україні найважча епідемія СНІДу серед європейських країн. ВІЛ виявлено у 1,4% дорослого населення (360 тисяч людей), повідомляє прес-служба Світового банку.

За даними ВБ, щорічне збільшення кількості хворих в Україні збільшується. "У 2005 році зареєстровано понад 11 тисяч нових випадків, що підвищило загальну кількість відомих випадків до 85 тисяч. Кількість незареєстрованих випадків набагато вища", - наголошується в повідомленні.

Це, за даними Світового банку, практично вдвічі перевищує дані за 2000 рік і підтверджує побоювання про те, що епідемія СНІДу швидко поширюється в Україні.


"Дві третини ВІЛ-інфікованих - молоді люди віком від 20 до 34 років, що є найактивнішою репродуктивною групою. Епідемія є серйозною загрозою для української молоді і майбутнього країни", - відзначається в повідомленні.

Зокрема, за інформацією СБ, через епідемію ВІЛ/СНІД у період з 2004 по 2014 роки кількість робочої сили в Україні може знизитися на 1-2%. Банк також посилається на український Центр боротьби зі СНІДом, згідно з даними якого, цього року від СНІДу в країні загинуло 1,7 тис. людей, що є найбільшим показником за останні роки.

Міжнародні організації в цілому надали для підтримки українських програм боротьби зі СНІДом у період з 2004 по 2008 роки $150 мільйонів. "Однак, незважаючи на ці зусилля, епідемія СНІДу продовжує зростання на рівні, що викликає занепокоєння", - відзначає Світовий банк.

РІА "Новости"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів