Європу чекає "льодовиковий період"?

1 грудня 2005, 17:04

Уже через кілька десятиліть клімат у Європі може стати значно холоднішим, що викликано змінами в напрямку течій в Атлантичному океані, б'ють тривогу британські дослідники.

Учені з Національного океанографічного центра знайшли, що течії, утворені Гольфстрімом, слабшають, тому вони закликають європейських політиків "готуватися скоріше до похолодання погоди, ніж до її потеплення".

Це стало результатом 50-літніх спостережень за Атлантикою.


За словами вченого Харрі Брайдена, "Гольфстрім грає для атмосфери роль опалювального радіатора. Вироблене ним тепло порівнянне з потужністю мільйона електростанцій". Однак ця течія при русі біля берегів Гренландії й Ісландії поступово віддає тепло й остигає.

Дослідники виявили, що за останні піввіку течії в Атлантичному океані помітно змінили свій курс, у результаті чого приплив теплої води в глибини холодної скоротився на 30%.

При цьому комп'ютерне моделювання клімату регулярно пророкує зменшення інтенсивності Гольфстріму в північній частині Атлантики, або навіть зміну його напрямку.

У результаті льоди в Арктиці можуть танути більш швидко, а її ріки прискорять свій плин, і таким чином, вода в океанах на Півночі Європи стане менш солоною і менш щільною. У випадку припинення циркуляції течій відбудеться середнє зниження температури повітря на 4-6 градусів по Цельсію, прогнозують комп'ютери.

Разом з тим учені визнають, що всі ці припущення мають потребу в більш обґрунтованому доказі.

"Інтерфакс-Україна"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів