Тепер можна робити трансплантацію обличчя

1 грудня 2005, 16:48

У Франції хірурги здійснили трансплантацію обличчя - першу такого роду операцію, яку назвали проривом у пластичній хірургії.

Обличччя жінки, якій 38 років, було спотворене, коли півроку тому на неї напала собака. Скалічений ніс, рот, підборіддя - їй було було важко говорити, їсти, і її стан не можна було поліпшити завдяки звичайній пластичній операції.

Спеціалісти кажуть, що загалом трансплантація обличчя технічно була можлива вже кілька років, але залишалися технічні перешкоди, і головне, до цього часу не було дозволу на такі операції.

Тепер на це погодилися, але пацієнтку, яка тепер буквально матиме нове обличчя, образ іншої людини, довго готували до новітньої операції.


"Хірурги, які провели операцію, кажуть, що донором нового обличчя була жінка, чия родина погодилася на трансплантацію. Сама пацієнтка хоче залишається анонімною. Хоча хірурги кажуть, що вона у чудовому стані, і що трансплантована частина обличчя виглядає нормально", - розповыдаэ корреспондент Бі-Бі-Сі.

Операцію проведи спільно два професори з лікарень двох французьких міст -Бернар Девашель з Амьєна і Жан-Мішель Дюбенар з Ліона.

Очевидно, що ці імена увійдуть в історію медицини, як піонерів операції, що стала новим словом в хірургії.

Однак французькі лікарі давно вважаються ектертами у пластичній хірургії. У Франції благочинна організація Medecins du Monde 15 років тому започаткувала операцію Sourire - або Посмішка, яка здійнює пластичні операції у 12 країнах Африки і Азії.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів