Льоня-Космос проти Юри-Термінатора. Шкільні роки

25 січня 2008, 17:27
З часів засідання Ради національної безпеки і оборони минулої п‘ятниці не вщухають розмови довкола двох осіб. "Битва титанів", "Термінатор проти Космоса" та інші плоди народної творчості змушують то червоніти, то реготати до знемоги усю країну.

З минулої п‘ятниці міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та мер Києва Леонід Черновецький - у фокусі.

Після того, як, за словами Черновецького, Луценко заліпив йому в обличчя, а тоді ще й нижче пояса, спокою не мають ні один, ні інший. Власне, і журналісти також.

Хоча бійку нібито ініціював міністр, його шкільні товариші, однокласники, вчителі, мабуть, і не повірили б у таке. Адже у школі, як розповіла однокласниця Луценка, Ірина Яремчук, він ніколи не був зарозумілим задиракою.


Хоча, додає жінка, здачі завжди давав. Та й підлітком Юра був одним із найбільших хлопців у класі.

"Коли ми здавали іспити, він завжди йшов першим. Швидко справлявся, але не йшов, а продовжував чергувати під дверима - раптом комусь знадобиться допомога", - розповідає згадана однокласниця, яка зараз працює заступником директора школи, де вчився Луценко.

За словами Яремчук, якщо між однокласниками виникали суперечки, які переростали в бійку, майбутній міністр намагався помирити забіяк.

Між іншим, у ті часи із фізпідготовкою у Луценка були проблеми. Неспортивний, він навіть підтягтися і бігати на довгі дистанції не міг, як належить.

"Фізпідготовка у нього кульгала. У 10-му класі я сказав, що не поставлю йому "п'ятірку", якщо не здасть норматив (12 підтягувань). Але ж Юра був претендентом на золоту медаль. Як я потім довідався, Луценко закріпив на дверях лопату і щовечора тренувався. В результаті норматив він виконав. На випускному до мене підійшов батько Юри і подякував", - згадує шкільний фізрук Луценка Юрій Коробков.

Тепер зрозуміло, чому легендарний крос наввипередки Черновецький біг сам із собою, а не з Луценком.

А ще розповідають, що майбутній міністр завжди організовував збір макулатури по квартирах, металобрухту по дворах.

Леонід Черновецький шкільні роки провів у двох закладах у Харкові. Спершу був у 36-ій школі, де практично не запам'ятався ні вчителям, ні випускникам.

"Я зовсім забула про те, що у мене навчався такий хлопчик. Згадала Льоню, коли його по телевізору показали. Він тоді вже київським мером був. А в дитинстві він був найзвичайнісіньким, нічим не видатним - спокійним, тихим, навіть трохи замкнутим, ні з ким не задирався. І явно не блищав знаннями на моїх уроках", - розповіла про теперішнього мера Ада Львівна Тарнопольска, вчителька російської мови та літератури.

"Ми цього року готуємося відзначати 85-річчя школи, і приходить багато учнів тих років, надсилають листи зі спогадами, але чомусь ніхто з них Черновецького не згадує", - додає вона.

Цікаво, що при переході у іншу школу, номер 4, скромний тихоня Черновецький у старших класах перетворився на грозу однокласників.

"Не дай боже, щоб хтось з його однокласників не так подивився або щось не так сказав! Вчителям він, щоправда, не грубіянив," - згадує колишня вчителька біології Валентина Олексіївна Сердюкова.

За словами вчительки біології, Черновецький не був навіть хорошистом, вчився посередньо. Більше за все йому подобалися історія і література. Зате якщо йому скажеш, наприклад, що потрібно обкопати дерева в шкільному дворі, без розмов брав лопату до рук і йшов копати.

За матеріалами "Комсомольської правди в Україні"

Фото з сайтів "Комсомольської правди в Україні", "України молодої", "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів