Зачіски: Махагон Янукович, сімейна Ющенко і матрона Григорович

8 липня 2009, 16:25
Зачіска, як і форма нігтів чи родинки на тілі, може дещо розповісти про людину. Політики та їхнє оточення не становлять винятку.

Тому прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, дружина президента Катерина Ющенко, дружина екс-прем‘єра Віктора Януковича Людмила, секретар Ради Нацбезпеки Раїса Богатирьова та депутат Ліля Григорович стали "жертвами" психолога, соціоніка та стиліста.

На роль експертів газета "Сегодня" запросила дизайнера-модельєра Олексія Залевського, незалежного практичного психолога, психотерапевта Тетяну Міхеєнко та психолога, доктора філософії в області соціоніки Валентину Мегедь.

Так, на думку експерта-соціоніка, прем'єрка Юлія Тимошенко, як і співачка Софія Ротару, належить до соціонічного типу - "Наставник". Вони люблять змінювати зачіски в залежності від ситуації. А їхній образ створюється для того, щоб вражати і вести за собою.

"Інтонації, манери, вбрання - також не просто імідж, а головна їхня зброя у досягненні тих цілей, які вони самі поставили і які не обов'язково збігаються зі сподіваннями інших людей", - пояснює соціонік.


На думку експерта-стиліста, образ, створений для Юлії Володимирівни, - шедевр українського стилізму: "...Одна, правильно вкладена кіска викликає масу ретельно відібраних асоціацій - богиня-захисниця Афіна Паллада, мадонна, Леся Українка, Батьківщина-мати".

"Багіня" Тимошенко - шедевр українського стилізму

За словами знавця, мінімалістське трактування - більш ніж доречне у діловому образі. Стиліст впевнений, що образ Тимошенко ввійде в історію стилю нарівні з такими іконами, як платинова блондинка Монро або дівчинка Твіггі.

Проте усе життя ходити на роботу з однією зачіскою експерт не радить. Натомість він пропонує леді Ю спробувати образ а-ля принцеса Лея із "Зоряних воєн".

Так само ідеальним влученням у десятку називає зачіску Тимошенко психолог: "Ідеально укладене волосся хоче сказати нам, що перед нами - людина чітка, конкретна, яка займається не дрібницями (як якби в зачісці було багато деталей), а така, що мислить глобально, що піклується про благо країни".

Інколи Юлія Володимирівна відходить від традиції - під впливом психологів?

Як зазначає спеціаліст, цей меседж посилює колір зачіски: некричущий, він не відволікає на нюанси, а фокусує увагу на образі в цілому - на образі рятівниці. Окрім того, світлий колір, колір слов‘ян, своїх, викликає більше довіри, ніж темний.

"Що стосується нещодавньої зміни, коли Юлія Володимирівна з'явилася у Кабміні з по-милому заколотим волоссям, то над цим також, думаю, попрацювали психологи. Це було перед створенням коаліції як невербальний натяк, що вона зможе змінитися, що не всі її слова зараз їй подобаються. Мовляв, давайте почнемо все з чистого аркуша", - тлумачить психолог зміни в зачісці прем‘єрки.

Зачіска дружини президента, Катерини Ющенко, їй, як вважають експерти, наразі підходить. По-перше, діти не люблять складних скупчень на голові - чим простіша зачіска, тим жінка добріша, рідніша у їхньому сприйнятті.

Каре з м'якою укладкою - ідеальна зачіска для сімейної Катерини Михайлівни. Водночас така зачіска є універсальною: "не укласти - діти будуть обіймати, цілувати, укласти - буде ефектно виглядати у кадрі".

Щоправда, пані Катерині пропонують проекспериментувати, додавши до її кольору трохи рудого.

У Катерини Ющенко зачіска для дітей - сімейна

"Це додасть Ющенко балів як жінці. Рудий - це два кольори: червоний і жовтий. Перший - колір життєвої енергії, другий - зміни вражень. Руді так і сприймаються: сонячні та грайливі, вони несуть нові емоції, а виходить, завжди цікаві", - пояснює експерт.

Катерина Михайлівна, як вважає експерт-соціонік, відноситься до типу "Новатор". У неї досить розвинута інтуїція, вона добре розбирається у ділових здібностях людей і вміє їх використовувати.

Більш неоднозначні почуття викликала у експертів зачіска Люди-"наколоті апельсини".

"Мені не подобається зачіска Людмили Олександрівни. Прийнятні у цій роботі тільки відкрите обличчя та чітка форма. Але цей плюс вбивається на корені повною нерухомістю конструкції", - каже стиліст про зачіску дружина лідера партії регіонів Віктора Януковича.

"Колір, на мій погляд, обраний невдало - занадто неприродний. Укладку також варто змінити на більш живу, а волоссю повернути натуральний блиск. Средньорусявий колір з легким нюансуванням цілком підійде, хоча можна спробувати й інші варіанти", - веде далі він.

У якості альтернативи стиліст пропонує Людмилі Янукович відростити чубчик і поекспериментувати з його укладкою.

На думку ж психолога, дружина Януковича як представника старих основ повинна мати образ охоронниці старих традицій. "А звичним для жінок тих часів була зачіска, як у Людмили Олександрівни", - каже експерт.

У дружини Януковича зачіска така, як йому треба

"Їй однозначно не підійде за духом довге волосся. Воно передбачає, що людина багато часу приділяє собі, для того, щоб бути публічною, а вона рідко з'являється у ЗМІ, більше займається сім‘єю, живе чоловіком і дітьми", - пояснює нюанси психолог.

На його думку, не личитимуть дружині Януковича і світлі кольори: "Сивина, платина або русяве волосся вб'ють в образі Людмили Олександрівни стабільність - те, що цінують у Вікторі Федоровичі його шанувальники".

"Тому використання махагонового кольору щорічно (з невеликими варіаціями у відтінках) - теж правильний хід, може, навіть неусвідомлений. Адже радянські жінки фарбували волосся саме в махагон через те, що на прилавках з темних фарб був саме цей колір, ну, і ще червоне дерево і каштан. І все", - підсумовує психолог.

До слова, Лілію Григорович, як і Людмилу Янукович, експерт-соціонік відніс до типу "Хранителі". Вони практичні, ощадливі, люблять в усьому чистоту і порядок. Моралісти і консерватори, вони ніколи не відкладають справи у довгу шухляду.

От тільки із зачіскою у депутатки знову не все слава богу. Як вважає стиліст, при виборі робочого іміджу Лілії Степанівні доводиться постійно відчувати дискомфорт, адже природа й обов‘язок вступають у конфлікт. На думку експерта: непросто, "володіючи досить жіночною зовнішністю, раз-у-раз бути в образі Батьківщин-матері".

"Її нинішня зачіска по силуеті нагадує римських матрон, і мені це подобається: монументальні та прості класичні форми Григорович цілком підходять", - констатує стиліст.

"Равлик" Григорович викликає асоціації з римськими матронами

Він лишень запропонував би депутатці осучаснити її зачіску, зробивши укладку не такою твердою, та поекспериментувати з формою. А же стиліст впевнений, що однозначно потрібно прибрати тверде мелірування, замінивши його на м'яке нюансування, і додати волоссю живіший відтінок.

Водночас психолог трактує дуже світлі пасма попереду у Григорович як претензію на новизну у сприйнятті життя. Але. Як він наголошує, у той же час темне волосся позаду сигналить про те, що людина вірна старим традиціям.

"Через роздвоєність в образі ми їй підсвідомо не віримо. У кожному виступі відчувається, що Григорович живе ще 2004 роком (ідеалами "Майдану") і не зауважує, що дійсність вже не та", - підсумовує експерт.

На його думку, якщо Григорович кардинально змінить зачіску, в електорату це викликає відчуття, що готова змінюватися не лише вона, а й уся сила, яку вона представляє.

"Але без всіляких надбудов і "різнобарвності", інакше це укупі створює враження розпущеного хвоста у павича. Це теж насторожує - ми думаємо, що людина, як і павич, хоче обдурити нас, мовляв, який я вагомий!" - ділиться спеціаліст.

Проаналізували експерти і зачіску секретаря РНБО.

"Зачіскою без надмірностей і, у цілому, образом, не перенасиченим дрібницями, людина хоче дати зрозуміти, що вона дуже відповідальна, акуратна, пунктуальна. Те, що зараз Раїса Богатирьова змінила імідж, заколюючи іноді волосся, сигналить про те, що вона не така ортодоксальна представниця партії, як ми її звикли бачити", - кажуть експерти.

При цьому, для того, щоб стати "менш державною жінкою", Раїсі Василівні можна радять провести експеримент із зачіскою 70-их - а ля Нона Мордюкова, з великими каштановими локонами. Адже мовою психології локони - це розкутість, а ще ознака того, що людина готова ризикувати.

З Богатирьової можна б зробити непогану Мордюкову

Цікаво, що Раїсу Богатирьову і екс-главу Фонду держмайна Валентину Семенюк експерт-соціонік називає одного поля ягодами.

"Обидві хороші організатори із сильною волею. Беруться за важкі задачі, долаючи будь-які перешкоди. Люблять давати поради і керувати діями інших, але самі наказового тону не терплять", - пояснює експерт. Обидві жінки при цьому належать до соціонічного типу "Лідер".

За матеріалами "Сегодня"

Фото "Сегодня", фото Олександра Прокопенка з сайту Юлії Тимошенко, фото прес-служби президента, фото з сайту Раїси Богатирьової

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів