"ВВ" за любов фанатів платили здоров'ям- бухали

2 березня 2012, 15:02

Легенді української рок-сцени гурту "Воплі Відоплясова" вже понад 25 років. Колишній бас-гітарист гурту "ВВ" Олександр Піпа розповів, як бувало в буремну молодість колективу, і як він познайомився з фронтменом групи Олегом Скрипкою.

Про п‘яну молодість та започаткування "ВВ" Піпа розповів в інтерв‘ю журналу "Країна", пише "Gazeta.ua"

"Познайомилися з Олегом Скрипкою у палаці культури КПІ. У його будівлі зараз нічний клуб - "Бінго". Наш спільний знайомий привів нас зі Здоренком подивитися на нього. Грав блюз на баяні. Ні, це було дуже незвично. Потім часто виступали тут", - розповідає Піпа, який полишив колектив у січні 2007-го року.

Бас-гітарист Сашко Піпа (ліворуч) розповів, з чого починалися "Воплі Відоплясова"

"Тоді рок-музики не так, як зараз було. Одну афішу на Київ повісиш і повний зал набивається. Гітари мали самопальні. Був майстер, який робив їх з уламків старих радянських інструментів, меблів. Дуже пишалися ними, бо звучали як у нікого більше. Підсилювач звуку - з кінотеатру ламповий. І вся апаратура", - зазначив гітарист.


Також Піпа розказав, що перші репетиції гурту проходили у палаці культури заводу "Укркабель".

"Перший альбом "Танці" там записали. До початку 90-х у нас тут репетиції були. Був окремий чорний вхід, свій ключ. Можна було там ночувати. Ця будівля і досі існує. Крутелики якісь її купили, офіс там чи щось таке", - згадує він.

"Туди на репетиції приходили перші фанати. З трьохлітровими банками самогону. І за їхню любов треба було розплачуватися власним здоров'ям - бухати з ними. Найчастіше удар брав на себе я. Оскільки кількість фанатів збільшувалась, це ставало все важче. Мало що точно пам'ятаю з тих часів - завжди п'яний був", - зізнається Олександр.

Молоді "ВВ"
Піпа і Скрипка

Найактивніший серед фанів "ВВ" тоді був був Женя Рогачевський, який згодом став гітаристом гурту.

"Тоді здоров'я вистачало і музику писати, і бухати. І навіть харчуватися у заводській столовій. Це була справжня російська рулетка — в один із трьох разів отримуєш харчове отруєння котлетами", - запевняє Піпа.

А ще музикант розповів про випадок, коли музикантів забрали до міліції через нетверезий стан.

"На станції метро "Політехнічний університет" сідали на метро, коли їхали додому. Так допилися, що коли намагалися зайти на станцію, нас пов'язала міліція. Сахно кричав: "Я барабанщик "ВВ", не чіпайте", - ділиться спогадами Піпа.

Піпа: "Мало що точно пам'ятаю з тих часів - завжди п'яний був"

"Наступного дня нас приїхали контролювати дружини. Але ми знову набухалися. На чолі з дружинами. На цей раз у відділок забрали жінку Сахна. Кричала "Як ви можете, я — дружина барабанщика "ВВ", - розповідає Олександр.

До слова, як нещодавно нагадав лідер "ВВ" Олег Скрипка, у 90-х на розігріві у "Воплів Відоплясова" виступав гурт "Океан Ельзи". Мало того, років з 10-15 тому на розігріві у "ВВ" в Нью-Йорку смалили "Гоголь Борделло", і десь у ті ж роки у Москві на розігріві у "ВВ" виходив славетний "Ленінград".

А колись на розігріві у "ВВ" виступали "Океан Ельзи", "Гоголь Борделло" і "Ленінград"

Фото з сайту "ВВ", фото "Афіша.точка.нет", а також фото з vopli.blogspot.com

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів