У Віктора Ющенка померла теща

2 жовтня 2012, 13:35

30-го вересня після тривалої хвороби померла теща колишнього президента Віктора Ющенка Софія Чумаченко.

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомила дружина екс-президента Катерина Ющенко, пише "Західна інформаційна корпорація".

Померла мати Катерини Ющенко

"Рано-вранці уві сні, після тривалої хвороби, в День Святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, тихо відійшла у вічність моя мама, Софія Чумаченко", – написала пані Катерина.

Зі слів Ющенко, її мама народилася у селі Літки під Києвом 1926-го року. Вона була третьою у родині з трьох сестер.


Коли Софії Чумаченко виповнилося 6 років, вона мало не померла з голоду 1933-го року.

А у 15 років, під час Другої світової війни, її, разом із найкращою подругою Марусею, вивезли на примусові роботи до Німеччини. Там вони працювали на фермі у Баварії.

"Там вона зустріла мого батька, на той час остарбайтера зі Східної України. Їй було майже 19 років, коли в Німеччині народилася моя старша сестра Ліда", - веде далі Катерина Ющенко.

Далі дружина Віктора Андрійовича переповідає історію їхньої родини.

Софія Чумаченко та Катерина Ющенко близько трьох років тому

"Майже вісім років мама присвятила догляду за моїм батьком, який лікувався від важкої форми туберкульозу у лікарні біля Мюнхена. Вона працювала на лікарняній кухні, щоб якось вижити, вони разом із батьком робили традиційні українські вироби: він різьбив прекрасні дерев’яні речі – рамки для фото, хрести, шкатулки, а мама розфарбовувала їх", - розповідає Катерина Михайлівна.

"У 29 років мама з татом переїхали до Америки, де вона працювала швачкою, поки не народила мене у 34 роки. Всі ці роки на чужині вони важко працювали, щоб підняти на ноги нас з сестрою, і щоб підтримати свої родини в Україні. Вони були справжніми патріотами, мріяли про незалежну Україну, вірили у Бога, допомагали розбудовувати українську громаду", - каже дружина Ющенка.

Мати Катерини Ющенко з дочкою

"Моя мама на хрестинах свого першого онука, мого племінника Михайла, з його хрещеною мамою та зі мною, 1966 рік", - підписала цю світлину Катерина Ющенко (по центру)

За словами Катерини Михайлівни, її батько помер, коли матері був 71 рік. Згідно з його заповітом, він був похований у Києві.

Вона також зазначила, що її мама завжди була веселою та життєрадісною людиною, дуже любила гостей, українські танці та співи, велосипедні та піші прогулянки, читання.

"Але найбільше вона любила нас, своїх дочок, чоловіка, родину в Україні, онуків, друзів. Останні роки свого життя мама прожила з нами. Нам пощастило знову бути разом з нею наприкінці її життєвого шляху…" – написала Катерина Ющенко.

Віктор Ющенко та його теща Софія Чумаченко (праворуч)

Фото з Facebook Катерини Ющенко і фото, взяте з сайту "ЗІК", фото з сайтів "Час і події" та "Україна молода"

Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів