Femen: Ми не президент України, щоб нас любили

12 жовтня 2012, 16:36

Журнал "SNC", редактором якого є російська опозиціонерка Ксенія Собчак, провів у Києві фотосесію з дівчатами з руху Femen. Причому вперше скандальних активісток фотографували в одязі, а не оголеними.

А білоруському журналісту Павлу Шеремету українські "Кровосісі" розповіли про свою ідеологію секстремізму та мрії про рівність між мужиками і бабами.

"Наша головна ідеологія - фемінізм. Просто наш фемінізм дещо відрізняється від фемінізму у звичному розумінні. Наш фемінізм і називається інакше – це "секстремізм". Це наша ідеологія і тактика одночасно, ми об'єднуємо секс і екстремізм. Поки наш секстремізм ненасильницький, і ми взяли бензопилу тільки проти хреста ", - кажуть дівчата з Femen.

"Ми усвідомлюємо, що граємо у чоловічі ігри, і явним доказом цього є те, що ми граємо за чоловічими правилами. Для того, щоб нас почули, ми мусимо розмовляти зрозумілою мовою. Саме тому ми й обрали таку тактику поведінки як секстремізм. Ми проявляємо сексуальність і агресію. Чоловік - господар життя. Йому не обов'язково роздягатися, щоб щось довести. Він спокійно їздить в метро топлес, і йому хоч би що", - додає активістка руху Яна.

При цьому секстремістки-Кровосісі запевняють, що намагаються себе контролювати.

"...Це не означає, що якщо ми спиляли хрест, то завтра ми маємо піти і з'їсти немовлят. Ми намагаємося себе контролювати. Навіть з тим хрестом ми зважували всі "за" і "проти". Ми розуміли, який це гамір викличе. Ми таки зважили і зрозуміли, що, незважаючи на підвищену релігійність нашого суспільства, це дозволить нам все-таки залишитися живими. Прорахували, що все-таки не вб'ють", - каже феменівка Олександра.

Femen: Ми обрали таку тактику поведінки як секстремізм. Ми проявляємо сексуальність і агресію 

Нагадаємо, пам‘ятний хрест феменки спиляли на знак протесту "проти несправедливого і жорстокого вироку дівчатам з російського панк-гурту "Pussy Riot". Причому те, що самі "Pussy Riot" акцію феменок не схвалили, дівчат не образило.

За словами лідера руху, Ганни Гуцол, феменки посилюють свою тактику:

"Ми від політичної сатири перейшли до секс-диверсій, проникнення на територію ворога. І в цьому сенсі голі груди вже не мають того значення, яке мали спочатку: "Ух ти, гола баба!". Це залишається символом нашого проникнення на територію ворога".

"Адже, як виявилося, немає нічого страшнішого, жахливішого і огиднішого для ворога, ніж гола жінка, що протестує на його території. Не треба ані бомб, ані гранат, ані пістолетів, достатньо жінці з голими грудьми зайти на територію патріархату", - пояснює Ганна.

За словами активістки Олександри Шевченко, під патріархатом слід розуміти "чоловіків взагалі".

"Територія патріархату - це територія чоловіків, які вважають, що жінки - це мовчазна прислуга, об'єкт їхньої сексуальної та матеріальної влади. Ми атакуємо важливі для патріархату символи, чи то хрест, чи то кубок УЄФА", - каже Шевченко.

 "Ми від політичної сатири перейшли до секс-диверсій"

До слова, своїм головним ворогом феменки називають саме представників патріархату.

"Будь-який представник патріархату. Їх дофігіща, насправді. Ми маємо на увазі не патріарха Кирила безпосередньо, а патріархат в цілому. Від слова "папа". І цей патріархат - це і релігія, і економіка, і політика. Найвищий ступінь патріарха у політиці - це диктатори, мачо від політики. Усі ці сфери, які займають чоловіки і панують там, переважають і створюють несвободи, перешкоди для жінок. Для нас всі ці чоловіки - вороги", - заявляє Ганна.

Тому судячи з усього, панянки-активістки все ж виступають за матріархат.

"Я за матріархат. Це непоганий варіант, але ми говоримо про те, щоб жінка мала права і свободи, щоб ми позбавили чоловіків домінуючої ролі", - додає Олександра.

"У нас є ліберальне крило в організації та радикальне. Нехай чоловіки залишаються... Нехай носять сумки, так. Це все повинні робити чоловіки", - уточнює Ганна.

Втім, попри те, що чоловіків феменки називають своїми ворогами, в опікунській раді Femen, як зазначив Шеремет, - самі чоловіки.

"Не чоловіки, а патріархальна система правління - наші вороги. Це ми їх використовуємо. У кого є гроші? Гроші, в принципі, є у чоловіків. І вони нам допомагають, в більшості своїй, це іноземці", - роз‘яснила Гуцол.

"Не чоловіки, а патріархальна система правління - наші вороги" 

На те, що багато хто з жінок активісток феменівського руху теж не люблять, дівчата відповідають так:

"Ми не спрямовуємо свою діяльність на те, щоб нас любили. Ми ж не президент України, щоб нас любили і голосували, не депутати Верховної Ради".

Причому феменівки на 100 відсотків впевнені, що українські жінки, най навіть вони цього не усвідомлюють, потребують їхнього захисту.

"Потребують! Раб буде рабом доти, доки він не усвідомлює, що він раб. Українські жінки самі не усвідомлюють, що вони потребують нашої допомоги, що вони не вільні. Їм нав‘язали з дитинства, що вони вільні і роблять все, що хочуть, що вони керують чоловіками, які працюють і заробляють гроші заради них, а вони - принцеси і королеви. А насправді, це великий міф", - стверджує лідерка руху.

"Насправді, найбрудніша, найнижча, низькооплачувана робота дістається жінкам, у тому числі українським жінкам. Кожна четверта повія Європи - це українка, на превеликий наш сором. Жінки для того, щоб вижити і прогодувати себе, йдуть на найбрудніші, найпринизливіші посади", - додає Гуцол.

"Зрозуміло, що якщо країна живе бідно, то й баби, і мужики працюють на поганій роботі. Але при цьому мужик прийшов додому, валяється коло тєлєка і керує своєю бабою, чекає вечері й любові...", - вставляє п‘ять копійок Олександра.

"Ми не спрямовуємо свою діяльність на те, щоб нас любили. Ми ж не президент України, щоб нас любили і голосували, не депутати Верховної Ради" 

Як упевнені дівчата, проституція – цілком на совісті мужчин.

"Проституція - це суто чоловічий прикол. Це їхній бізнес, вони - клієнти, вони стимулюють зростання пропозиції, вони на цьому заробляють гроші. Це чоловіча проблема. І вона, передусім, знаходиться у них у голові. Мужик вважає за нормальне - купити жінку, він типу класний і типу пацан", - каже Олександра.

Між тим, активістки наголошують, що ставлення до їхнього руху у світі різниться залежно від країни.

"В Україні кожна наша акція закінчується затриманням міліцією до 10-15 діб. У Росії це вже більш жорсткі форми. Там ФСБ з нами спілкується, допитують. У Білорусії схема зрозуміла - страшна. А в Європі нас взагалі не затримують, а в основному, навпаки, охороняють", -  пояснює Ганна.

До того ж, що інколи на феменівок дивляться як на дурненьких, дівчата ставляться більш-менш спокійно.

"...Ми маємо той же творчий та інтелектуальний потенціал, що і мужики, які стоять поряд, але на нас дивляться як на дурненьких. Тож ми вирішили стати феміністками", - пояснює Яна.

"...Французький журнал назвав нас "повсталими Барбі", - похвалилася між тим Гуцол.

"Мужик вважає за нормальне - купити жінку, він типу класний і типу пацан"

При цьому активістки яро відкидають "стандартну класичну вульгарну, народну", як вони це називають, "лінію розуміння фемінізму".

"Ви зараз проводите стандартну класичну вульгарну, народну лінію розуміння фемінізму. Феміністки - це типу скривджені жінки. Це вся та  гидота і нашарування, які закладаються чоловіками для того, щоб інші жінки не приєдналися до руху", - говорить Олександра.

"Не йди у феміністки, а то тебе заміж ніхто не візьме", "Ти пішла у феміністки? Ах ти нещасна, щось у тебе, напевно, сталося", - втовкмачують вони у голови жінок. Так, є серед феміністок багато і нещасних жінок, але вистачає і щасливих..."- стверджує вона

За словами активістки Олександри, учасниці руху "Фемен" прагнуть рівноправності:

"Ми хочемо, щоб все було порівну. Ми хочемо, щоб була рівноправність".

"...Річ у тім, що ми боремося не за можливість працювати відбійним молотком, а за доступ, скажу простою мовою, до годівниці. Ми теж хочемо обіймати державні посади, ми хочемо бути міністрами, ми хочемо керувати банками, великими підприємствами. Ми теж хочемо впливати на суспільне і політичне життя ", - заявляє Ганна Гуцол.

"Ми хочемо, щоб була рівноправність... Ми теж хочемо обіймати державні посади, ми хочемо бути міністрами, ми хочемо керувати банками, великими підприємствами"

А ще лідерка руху про всяк випадок запевнила, що її дівчата - не лесбійки.

"Ні, ми не лесбійки. На початку Femen я спеціально носила довге волосся, щоб, не дай боже, мене ніхто не вважав лесбійкою, а потім зрозуміла, що не мають значення ці стереотипи і уявлення", - пояснює Аня.

За її словами, загалом феменівкам непросто:

"Знаєте, як нам складно, насправді!? Ми несемо свій жіночий посил. Я - жінка, я вийшла на протест. Не важливо, з якої теми. І найголовніше для нас щоразу донести людям: "Я - жінка, я вийшла на протест". Знаєте, коли ізраїльська армія відправляла проти Палестини жінок, як вони демонстрували, що проти них йдуть жінки? Жінки йшли по пояс топлес, щоб було видно".

Окрім того, активістки запевнили, що за жодну свою акцію вони сорому не відчувають.

"...Нам за жодну акцію не соромно. Ми дуже пишаємося кожною акцією. Сьогодні націоналісти готові спалити нас за спиляних хрест, але якщо завтра ми потрапимо під машину автора закону про російську мову, вони знову нас будуть любити", - впевнена Гуцол.

"Ми не прагнемо догодити всім. Ми прагнемо просто висловити свою думку ", - додала лідер руху Femen.

"Найголовніше для нас щоразу донести людям: "Я - жінка, я вийшла на протест" 

Фото журналу "SNC"

IDEALMEDIA