Вакарчук: Жодна смерть на Майдані не може бути виправдана

П'ятниця, 24 січня 2014, 20:59

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук завітав до студії Громадського ТБ та поділився міркуваннями з приводу ситуації у країні.

На думку Славка, Україна має сама вирішити свої проблеми, а не сподіватися на допомогу з закардону.

Сам Вакарчук ходить на Майдан, аби переконати людей припинити насильницькі дії.

"Зупинити жертви – це найголовніше. Коли історія іде далі, забувається все, а ті, кого більше нема, ці жертви змінили ситуацію, але наступні жертви нічого не змінять. Потрібно з холодним розумом зупинитися та крок за кроком відвойовувати свої території", - вважає музикант.

"Я готовий їхати будь-куди, у будь-яку частину країни та ходити на усі переговори. Лише був би результат і не було жертв", - додав він.

 "Нові жертви нічого не змінять", - упевнений Вакарчук

На думку Вакарчука, країна не розділена, а навпаки – усі більше об’єднується. Особливо показовим є те, що об’єдналися футбольні ультрас з різних регіонів.

"Я стежу за новинами, цікавий показовий момент про футбольний ультрас. Це вперше вони примирилися! Мене вразило, що вони синхронно заявили, усі зібралися заради спільної ідеї, вони представляють східну і південну Україну", - заявив Вакарчук.

 У своєму Twitter Славко писав про об'єднання футбольних уболівальників

"Я думаю, що сьогодні країна поєднана не на Схід і Захід, а на звичайний народ і владні структури. Весь цей гнів – це фундаментальні речі, людей дістало, що їх не сприймають за людей. Воно вийшло наверх, бо стільки цинічного ігнору з боку влади не було ніколи", - зауважив Святослав.

Що ж до трьох лідерів опозиції, то їх Вакарчук не береться критикувати.

"Вони думають вже не про рейтинги, а про те, що буде завтра. Тут треба йти вперед і працювати. Хотів би побажати їм відчувати момент, коли треба усе відкинути в сторону. Сьогодні це троє людей, які сидять в одному окопі", - сказав музикант про Кличка, Яценюка та Тягнибока.

Також Вакарчук зазначив, що на перемовинах опозиції з владою варто було ставити конкретні реалістичні цілі. Перше – це відставка Уряду, а друга – не легітимно прийняті "диктаторські" закони.

"За 4 роки влада не зробила жодної поступки", - заявив лідер "Океану Ельзи".

 Вакарчук заявив, що народу з усіх частин країни однаково набридло терпіти ігнор влади

Також Вакарчук слушно зауважив, що окрім барикад і "коктейлів Молотова" існують інші способи.

"Наприклад страйки. Але цим всім треба системно займатися. Я тому і прийшов, щоб щось пояснювати мітингувальнкам. Чому вся громадськість не підключилася?" – сказав музикант.

Крім цього, Вакарчук заявив, що лише зараз ми боремося по-справжньому за свою незалежність і саме зараз відбувається становлення громадянського суспільства, ознакою якого є недовіра Майдану до політиків.

"Влада на сьогодні показує, що їхній принцип не піти на поступки працює за всіх умов. Влада не реагує. Мені страшно від того, що нами обрана влада не зважає на смерті людей. Жодна смерть на Майдані не може бути виправдана. Смерть – це однаково велика трагедія завжди", - наголосив Вакарчук.

"Не нехтуйте тим, що просять люди. Ці вимоги настільки фундаментальні, що їх простими словами не зупиниш. Один раз підіть назустріч, і ви побачити як зміниться ситуація", - звернувся Святослав до політиків.

Варто зауважити, що Вакарчук упевнений – Україна має сама вирішити свої проблеми.

"Нам не варто сподіватися на допомогу Європи. Я вважаю, що це наша справа… Я би хотів, щоб усі припинили мріяти. Бо ніхто нам не допоможе окрім нас самих. Сила наша в тому, що ми маємо робити так, як хочемо. Усім треба працювати на одну спільну перемогу", - наголосив музикант.

Стоп-кадри з відео "Hromadske.TV"


Приєднуйтесь до дискусії
Ще по темі
Останні матеріали
Більше матеріалів