Сумська, Ступка, Бенюк і Мухарський звернулися до творчої спільноти світу

13 березня 2014, 17:07

Українські культурні діячі не змогли залишитися осторонь заяви своїх колег з Росії, які підтримали політику президента Путіна у Криму.

На сайті Міністерства культури України з’явився лист, який підписали 242 представника творчої спільноти країни.

Серед тих, хто підписав дану заяву, опинилися актори Ольга Сумська, Богдан Бенюк, Остап Ступка, гурт "ТІК", музиканти Юрій Хусточка, НеДіля, Антін Мухарський, художники Матвій Вайсберг, Петро Лебединець, Іван Семесюк та багато інших відомих діячів.

"Сьогодні ми не можемо залишитися осторонь і спокійно спостерігати за тим, як Російська держава, користуючись довірою між нашими народами, близькими культурними цінностями та можливістю розуміти один одного, розгорнула проти нас інформаційну війну", - йдеться у заяві.


"Немотивована агресія, прагнення до знищення, побажання зла сусідній державі, прагнення до розколу України – є нічим іншим, як провокацією конфлікту з метою поглиблення його в Криму та поширення його за межі території Кримської автономії", - заявляють культурні діячі.

"Україна ніколи не зазіхала на суверенітет російського народу, його мову та культуру. Нам протягом багатьох років вдається уникати війни та зберігати мир і злагоду між усіма громадянами такої багатонаціональної та багатомовної України. Та, сьогодні зберігати мир коштує нам серйозних зусиль, адже влада Росії не соромлячись спотворює інформацію, підкреслює її "яскравою телевізійною картинкою", - зауважують представники творчої еліти.

Бенюк підписався під заявою Мінкультури

Вони також закликали усіх митців, художників та архітекторів, письменників та поетів, музикантів, працівників музейної галузі, бібліотекарів, акторів та режисерів, громадських діячів, журналістів та редакторів усвідомити власну відповідальність за майбутнє країни і не мовчати.

"Пам’ятайте, наша зброя – це слово – спілкуватися, творити, слухати і чути один одного! І саме від нас залежить, який світ навколо ми створимо!" - заявила культурна спільнота.

Ступка теж звернувся до іноземних колег... От тільки навряд чи вони почують це звернення

Повний перелік діячів дивіться на сайті Міністерства культури України.

А ще раніше, 7-го березня у мережі було оприлюднено відеозвернення українських акторів та культурних діячів до російських колег.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО:

)

Фото з Facebook "Delo.ua", відео з YouTube

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів