Міністр культури Нищук прокоментував список персон нон грата

29 жовтня 2014, 10:51

Міністр культури Євген Нищук нарешті виступив з офіційною заявою про заборону деяким російським артистам з'являтися на території України.

Так, всього список персон нон грата нараховую 14 осіб, серед яких актор Іван Охлобистін та співак Йосип Кобзон. До них також приєднався і сатирик Михайло Задорнов.

Інші прізвища оголошувати не будуть, наголосив Нищук у своїй заяві на сайті міністерства культури.

"Дискусії щодо введення секторальних і персональних санкцій до діячів культури, які відверто підтримують Росію у її агресії щодо України, ведуться вже з моменту перших подібних заяв. Так, нещодавно Урядом було ухвалено перелік з 14-ти осіб, що через їх антиукраїнську позицію стали в нашій державі персонами нон-грата", - йдеться у заяві міністра.


"Втім, за міжнародними нормами розголошувати цей список ми не можемо – так само, як, наприклад, у США, люди дізнаються про такий свій статус безпосередньо під час спроби перетнути кордон", - зауважує Нищук.

Кобзона та Охлобистіна не мають пускати на територію України, але першому це не завадило приїхати на Донбас з концертами для сепаратистів

"Втім, заяви та дії деяких "митців" ми не можемо залишати поза увагою. Так, своє справжнє ставлення показав днями Йосип Кобзон, виступивши з концертом на окупованому бойовиками Донбасі. Це - артист, що має українські відзнаки та, навіть, українське коріння – народився на нашій землі. Його вчорашній візит на українські території, окуповані проросійськими терористами, його відверта підтримка їх дій та заяви, з цим пов’язані – є абсолютно ганебним!" - заявляє міністр культури.

"Безумовно, розглядаючи у широкому спектрі, цих осіб можна намагатися виправдати, мовляв – люди просто потрапили у обставини "кремлівського тиску". Втім, у цьому випадку ми бачимо їх істинне обличчя, спотворене пропагандою та щирою ненавистю до усього українського", - продовжує Нищук.

Нищук не назвав інші 11 імен персон нон грата

Далі міністр не без пафосу заявляє, що вище названі артисти "у яскравий спосіб продовжують ганьбити… ту святу українську землю, нині вмиту кров’ю тисяч найкращих синів та дочок, що вийшли на її захист".

"І це стосується не лише Кобзона, згадаймо лише цинічні заяви росіянина Івана Охлобистіна щодо повернення до України на танку, як у 43-му, чи відвертого бруду щодо українського народу з уст кремлівського "жартуна" Михайла Задорнова", - зауважує Нищук.

Задорнова теж заборонили в Україні

"Ясна річ, не може виникати жодних запитань, щодо того, що такі люди не мають права приїздити до України – вони мають бути персонами нон-грата. Ці особи не є бажаними тут в Україні і, відповідно, ніколи не будуть втратою для нашого народу та нашої культури", - резюмує міністр культури.

Фото з Facebook Петра Шеломовського, з Facebook Нищука, з Instagram Задорнова, з Instagram Охлобистіна

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів