Ступка та Нищук про можливе скасування звань у галузі культури

Четвер, 27 листопада 2014, 14:58

Культурні діячі почали хвилюватися через можливе скасування звань у галузі культури.

Від цих звань залежить зарплатня, яка і без того не влаштовує, наприклад, акторів вітчизняних театрів.

Остап Ступка, Володимир Горянський та міністр культури Євген Нищу розповіли "Сніданку з 1+1" про можливе рішення нової коаліційної угоди стосовно звань "заслужений" та "Народний".

Як відомо, у тексті нової коаліційної угоди є пункт "скасування застарілої системи відзнак і звань у галузі культури".

 Поки це лише незатверджений пункт угоди, але актори вже злякалися

"Якщо знімуть ці звання, то я так розумію, буде зніматися і зарплатня. Звання – це надбавки до зарплатні, 40 відсотків. Звичайно, гроші не є самоціллю, але", - коментує актор Остап Ступка.

Колега Ступки, Народний артист Володимир Горянський, обурений не менше.

"Чому одразу з театрів, з культури починають? Із самих жебраків? Розумієте, зараз в театрах такі бюджети на весь театр, що деякі депутати… Ці бюджети вони прогулюють за одну ніч", - пожалівся Горянський.

 Горянський обурений перспективою позбавлення звань

Міністр культури Євген Нищу переконаний, що за рахунок акторів не вдасться поповнити бюджет. Він, до речі, сам має звання Заслуженого.

"Деякі артисти - вони як діти часом. Але вони кажуть: мені легше вмирати, якщо мені дадуть це звання", - розповів Нищук.

Крім того, якщо забрати звання, досвідчених акторів прирівняють до новоспечених, а це несправедливо. Інше питання – кому варто ці звання взагалі давати.

 Міністр Нищук сам має звання Заслуженого актора, але, схоже, не дуже переживає через можливу втрату

"Я вважаю, що шоу-бізнесу ці звання взагалі не потрібно давати. Коли, наприклад, пан Гаврилюк отримував за тюремний шансон народного артиста, безперечно, це викликало велике обурення", - зауважив міністр.

"Відзнаки "народний-заслужений" ще за радянських часів влада давала артистам за їхню лояльність", - пояснює мистецький оглядач Олег Вергеліс.

За часів незалежної України тенденція не змінилася. Нагороди часто отримували не за заслуги, а - за політичну підтримку.

Фото з Facebook Горянського та Нищука


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів