Елтон Джон у Києві закликав українців бути толерантнішими до секс-меншин

14 вересня 2015, 11:49

Британський музикант сер Елтон Джон взяв участь у 12-му щорічному форумі Ялтинської Європейської стратегії (YES).

Співак виступив із промовою, у якій згадав, як на весь світ оголосив про свою нетрадиційну орієнтацію та пояснив, чому толерантне ставлення до секс-меншин важливе для України.

Повний текст промови сера Елтона розміщений на сайті "YES".

"Звичайно, мова піде про права лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерних та гендерно-варіативних громадян…" - почав музикант.


Промова сера Елтона про права геїв стала однією з найсильніших на цьогорічному форумі

"Я з власного досвіду знаю, чому багато хто ховає правду про себе. Бояться втратити роботу чи приязне ставлення з боку родини та друзів. Вони бояться постраждати фізично через дії влади або інших громадян. Можливо, вам складно буде в це повірити, але я так само боявся. Навіть такі відомі та забезпечені люди, як я, не захищені від страхів і забобонів. Мені вдалося перебороти страх завдяки підтримці друзів та сім'ї, а також привілейованому становищу", - зізнався Елтон Джон.

"Мене дуже засмучує, що саме в цьому місті (в Києві) цього літа простий і скромний "МАРШ РІВНОСТІ" мусив бути організований у таємному місці, аби не дати хуліганам зірвати захід і скривдити його учасників. Знадобилося 500 міліціонерів у повному спорядженні, аби захистити 250 людей, які скористалися своїм основним правом – правом на публічне зібрання щоб відзначити свою самобутність", - зауважив співак.

Музикант згадав, як і сам боявся зізнатися у своїй орієнтації

Сер Елтон підкреслив, що для нього переламним моментом у житті стало рішення відверто заявити про власну орієнтацію.

"Таке зізнання я зробив в той час, коли майже всі публічні особи-геї це приховували. І воно змінило не тільки ставлення світу до мене, але й мене самого до себе. Не маю сумнівів, що багато хто зневажає мене через цей факт. Але, як виявилося, дуже багато людей були захоплені моєю чесністю та прямотою", - сказав співак.

"Зрештою саме це рішення надало мені сміливості знайти партнера і відкрито запропонувати йому любов та повагу, на які він заслуговує, та отримати те саме у відповідь. Завдяки йому я відчув, що міг би стати непоганим батьком і що достатньо пізнав і прийняв себе, аби допомогти новій душі пройти цей шлях самопізнання", - зізнався сер Елтон.

"Я вважаю, що ваша позиція стосовно прав людини стане також визначальною характеристикою нової України, а забезпечення поваги та гідності ваших ЛГБТ-співгромадян – найкращим тестом на дотримання таких прав", - наголосив музикант.

Партнер Елтона Джона Девід Ферніш теж був у Києві. До речі, раніше вони вже приїздили до Києва на запрошення Пінчуків

Крім того, артист заявив, що нетолерантне ставлення до геїв погано впливає на економіку.

"Ми знаємо, що закони, які придушують членів ЛГБТ-громади, змушують їх ховатися – заважають економічному розвитку. Така політика завдає шкоди бізнесу та економічним інтересам країни. Вона ставить під загрозу безпеку й добробут працівників", - підкреслив він.

"Бути геєм – це злочин у 78 країнах світу. Важко уявити, як щось настільки особисте і важливе для чиєїсь сутності та самоідентифікації, може вважатися кримінальним злочином. Я та подібні до мене могли б потрапити за ґрати. Це правда, мене могли б заарештувати в багатьох із цих країн просто за те, що я є самим собою. В деяких країнах за це можуть катувати чи навіть стратити", - зазначив сер Елтон.

"Така нетерпимість повертає нас до найпохмуріших часів в історії. Така політика не просто нелюдяна, це ганьба", - підкреслив співак.

Елтон Джон не лише виступив з промовою, а й з президентом поспілкувався

"Бути толерантним і сприймати людей такими, якими вони є - не просто правильно з моральної точки зору, але й розумно для нової України. Забезпечення основ справедливості – це інвестиція в людський капітал, тобто в рушійну силу бізнесу. Ви можете зробити це частиною майбутнього України і змінити те, що залишиться у спадок прийдешнім поколінням", - заявив Елтон Джон.

Фото з сайту "YES" та з Facebook Порошенка

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів