Хливнюк, Джамала та інші музиканти пішли проти міністра Кириленка

29 березня 2016, 17:24

Українські музиканти написали звернення до міністра культури В'ячеслава Кириленка та депутатів, у якому просять не вводити 50-відсоткову квоту для українських пісень на радіо.

Заяву підписали Джамала, Андрій Хливнюк, Дмитро Шуров, Alloise, гурт Dvoe, Тіна Кароль, Світлана Лобода, Ірина Білик та інші.

Про це повідомляє прес-служба Незалежної асоціації радіомовників, пише "Українська правда. Культура".

"55 українських виконавців та музичних гуртів не підтримали та засудили ініціативу Міністра культури України В’ячеслава Кириленка, що стосується проекту Закону про внесення змін до Закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) № 3822 від 27.01.2016 року", - йдеться у повідомленні організації.


Хливнюк, Джамала та Шуров разом з іншими колегами підписали заяву проти квот Кириленка

Згідно з пропозицією Кириленка, частка пісень українських авторів чи виконавців у радіоефірі має становити 50%, із них 75% - це музичні твори українською мовою.

Серед підписантів документа також є Віктор Павлік, Віталій Козловський, гурт "Lama", Наталія Могилевська, гурт "The Hardkiss", Злата Огнєвіч, Олексій Потапенко (Потап), Руслан Квінта, Діма Монатік.

Музиканти закликають авторів закону - міністра В’ячеслава Кириленка, депутатів Олега Медуницю, Ігоря Артюшенка, Івана Крулька і Олега Ляшка - переглянути свою позицію та відкликати поданий законопроект з парламенту.

Кириленко разом з деякими артистами вирішили, що 75 відсотків пісень на радіо мають бути написані українською мовою

"Ми розуміємо, що мотивацією для такого регулювання є прагнення захистити національний культурний простір, але змушенні констатувати, що обрані методи підтримки національної музики є неефективними. Розподіл українських авторів та виконавців на своїх і чужих, на правильних та неправильних є хибним шляхом та може стати причиною розбрату в середині музичної спільноти та в суспільстві загалом, в той час коли Україна потребує максимальної консолідації", заявив лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк.

До речі, квотування підтримали Антін Мухарський, Олександр Ярмола (гурт "Гайдамаки"), Володимир Шерстюк (гурт "Kozak System"), Тарас Компаніченко (гурт "Хорея козацька").

Мухарський, звісно ж, підтримав Кириленка

Фото прес-служби та з сайту Мінкульта

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів