Onuka: Я песиміст і соціофоб, тому Чорнобиль – моє царство

26 квітня 2016, 13:47

Тема Чорнобильської катастрофи – особлива для співачки з проекту "Onuka" Нати Жижченко. За останні 10 років дівчина відвідала місто 5 разів, а в університеті навіть писала диплом про вплив Чорнобильської трагедії на культуру регіону.

Разом з журналом "Vogue" Ната зробила фотопроект, присвячений 30-й річниці катастрофи. А 26-го квітня вийшов кліп співачки "19 86".

"Я песиміст і соціофоб, тому Чорнобиль - моє царство", - каже Жижченко.


Свій останній альбом "Vidlik" Ната так само присвятила Чорнобилю

У 19 років вона їздила до Чорнобиля потайки від батьків, у 20 – з екскурсійною групою студентів-китайців, а потім з рідним братом Олександром Жижченком. У 22 роки Ната була там на побаченні з Євгеном Філтовим (The Maneken), а торік - з Філатовим та їхнім другом Іваном Дорном.

Для Онуки тема Чорнобиля - особиста

Батько Жижченко був ліквідатором на ЧАЕС.

"Мені був рік, коли сталася аварія. Мій тато, фізик-радіоелектронщик, тоді працював на заводі "Арсенал". Через пару місяців після аварії їх запросили з командою до Чорнобиля. Робота в Чорнобилі офіційно називалася вахтами, а вдома, коли він збирався їхати в черговий раз, питали: "Ти на "війну?"" Хоча тато не скаржився - він сприймав це як надзавдання", - згадала співачка.

Тато співачки був ліквідатором на ЧАЕС

З роками інтерес Нати до Чорнобиля лише посилився. Все почалося років з десяти: прийшло усвідомлення, а потім і бажання дізнатися більше. Батько пояснив доньці будову реактора, розповів про техногенні катастрофи.

"Щороку я чекала 26 квітня, як Новий рік: по УТ-1 в цей день показували програми і фільми про Чорнобиль. Я дивилася, ридала - і записувала щось у блокнотик", - розповіла Жижченко.

Ната щороку дивилася програми про Чорнобиль

Під час навчання в Університеті культури дівчина навіть диплом на тему Чорнобиля написала.

"Це найкрасивіше місце на землі. Зона живе своїм життям, Прип'ять заростає деревами і перетворюється на джунглі: на місці стадіону, наприклад, виріс ліс - прямо крізь асфальт. У зоні відновилася популяція багатьох видів тварин і рослин з Червоної книги. Ось побачите: в Чорнобилі все закінчиться торжеством природи. Баланс буде відновлений", - упевнена Ната.

"Я навіть весілля хотіла б там зіграти. Але це, напевно, занадто?" - зізналася Онука

Фото "Vogue.ua"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів