Басилашвілі: Війна на Донбасі та проблема Криму викликані нагнітанням ненависті

21 серпня 2017, 16:45

Російський актор Олег Басилашвілі, як і два роки тому, залишається одним із небагатьох культурних діячів сусідньої держави, які не бояться критикувати владу та висловлювати щиру думку.

Нещодавно 82-річний артист дав інтерв’ю "Росбалту", у якому зізнався, що йому соромно за його державу.

На припущення інртерв'юера про те, що ненависть на російському телебаченні, у соцмережах та суспільстві викликана подіями на Донбасі і питанням Криму, Басилашвілі заявив:

"Я думаю, що навпаки - і війна на Донбасі, і проблема Криму викликані загальним нагнітанням ненависті. Мені здавалося, що ХХI століття принесе можливість вирішувати багато питань моральним шляхом. Я сподівався, люди зрозуміють, що вбивати один одного - це злочин, навіть на війні. Що не можна спалювати напалмом, кидати бомби, відривати руки і ноги. Що це звірство…".


Як відомо, ще два роки тому Мінкульт вніс Басилашвілі до так званого "Білого списку"

"…так, Росія - держава ще молода, ми почали розвиватися значно пізніше, ніж європейські країни. Але, напевно, ми теж повинні слідувати в руслі моральності, а не гуркоту зброєю і залякування всіх і вся. Мені соромно, що наша країна зараз стоїть в одному списку з Іраном і Північною Кореєю... Яким чином моя велика, прекрасна батьківщина опинилася в цьому ряду? До чого ж ми її довели?" - обурився актор.

Актор не боїться зізнаватися, що йому соромно за його батьківщину

Також Басилашвілі засмучений ситуацією на російському телебаченні.

"Я дивлюся на всі ці "години ненависті" по телебаченню, і мені просто страшно спостерігати за людьми, які беруть участь в них. Відчуття, що у нас в Росії все в абсолютному порядку, а головна наша турбота - доля України і США. А що у селянки голодупенької з якого-небудь пересічного села, де залишилися всього три хати, заробіток 4-3 тисячі рублів, та й ті в неї онук відбирає на пияцтво, - це нікого не хвилює. Ось що найстрашніше!" - заявив Олег Валеріанович.

Нагадаємо, у 2015-му Басилашвілі казав про окупацію Криму, що Путін відкрив скриньку Пандори.

Фото з сайту "Кино-Театр"


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів