Трубач українського гурту Familia Perkalaba чекає на вирок у грецькій в'язниці

12 березня 2018, 11:58

Вокаліст і трубач групи Familia Perkalaba Сергій Шваюк опинився за ґратами у Греції.

Музиканта звинувачують у перевезенні нелегальних мігрантів.

Про це повідомив продюсер франківського гурту Олег Мох Гнатів.

"Наш вокаліст і трубач Сірьога сидить зараз у грецькій тюрмі, очікуючи на вирок. Боремось, разом з нами бореться міжнародний юрист Ігор Руденко, за шо ми йому застили в поклоні. Почитайте і подумайте за пацанів добре, спільна енергія допомагає. Кому не трудно, то і помоліться, бо сроки ломляться бєшені, але ми віримо і надіємось. Пацани не заслуговують цього", – написав Гнатів.


Сергій за ґратами чекає на вирок за серйозним обвинуваченням

Разом із Шваюком арештований ще один франківець, коваль за фахом. Обидва українці були працівниками на іноземному судні, пише KURS.

Як зазначає видання, Сергій поїхав на роботу на судні, яке йшло з Туреччини до Греції. На одній із зупинок на судно зайшли люди. Як виявилося потім – це були 60 нелегалів, яких мали доправити до берегів Італії. Музикант начебто нічого про це не знав. У нейтральних водах судно затримала грецька поліція.

Шваюк перебуває в ув’язненні понад 7 місяців. Дата суду наразі ще не призначена.

Обом затриманим українцям інкримінують несанкціоноване сприяння у перевезенні нелегальних мігрантів. Обставини справи до кінця не відомі – родини та адвокат знають про них із листів Омбудсмена та консула.

На Сергія вдома чекає дружина і дитина

Зі слідством контактує консул України в Греції, він же тримає в курсі подій сім’ї затриманих.

"Бар'єр – грецька мова, все впирається у перекладача. Його, як ми розуміємо, їм не забезпечують. За кордоном взагалі є велика проблема з правом українців на належний захист. Цей випадок – один із багатьох, коли виникає мовна проблема, коли люди підписують документи під тиском обставин, не знаючи, про що саме в них ідеться", – зазначив юрист Ігор Руденко.

За його словами, в Греції на даний час 123 українці затримані із аналогічними звинуваченнями.

Міністерство закордонних справ України констатує, що станом на серпень минулого року 115 громадян України арештовані й засуджені в Греції за обвинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.

"Із урахуванням украй негативного сприйняття грецьким суспільством явища масової незаконної міграції і його політизації грецькі суди практикують застосування максимальних санкцій, передбачених місцевим кримінальним законом", – повідомили у МЗС.

Фото з Facebook

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів