Емілія Кларк розповіла про крововилив та операції на мозку: Я просила дати мені померти

22 березня 2019, 10:50

Британська акторка Емілія Кларк мало не померла через крововилив у мозок. Причиною став розрив аневризми, а вже у лікарні під час обстеження в зірки "Гри престолів" виявили ще одну.

Це сталося після завершення зйомок першого сезону серіалу. Про те, як вона боролася за своє життя, Кларк розповіла виданню New Yorker.

"Саме тоді, коли здійснилися мої дитячі мрії, я мало не втратила розум, а потім і життя. Я ніколи публічно не розказувала цю історію, але тепер час настав", - поділилася Емілія.

 
У 2011-му році Емілія опинилася на межі життя та смерті

Уранці 11-го лютого 2011-го року актриса пішла до спортзали. У неї дуже боліла голова, а ще було таке сильне відчуття втоми, що вона ледве змогла надягти кросівки. Та Емілія все одно почала тренуватися.

"Мій тренер поставив мене у планку, і я одразу відчула, ніби мій мозок стискає гумовою стрічкою. Я намагалася ігнорувати біль, але просто не могла. Я сказала тренерові, що мені потрібна перерва. Якось, мавже повзком, я дісталася роздягальні. Зайшла в туалет, опустилася на коліна, мені ставало неймовірно, страшенно погано. Біль - прострілюючий, ріжучий, стискуючий біль - посилювався. На якомусь етапі я зрозуміла, що відбувається: мій мозок був пошкоджений", - пригадала зірка.

"Я казала собі: "Мене не паралізує." Я рухала пальцями рук та ніг, щоби впевнитися, що це правда. Щоби пам'ять мене не покинула, я намагалася пригадувати, зокрема, якісь репліки з "Гри престолів", - розповіла Кларк.

Швидка забрала актрису до лікарні, і обстеження МРТ показало, що в неї розрив аневризми.

"Пам'ятаю, мені сказали, що я маю підписати згоду на операцію. Операція на мозку? У мене ж було таке заклопотане життя - в мене не було часу на операцію на мозку. Зрештою я погодилася і підписала. А далі вже була без свідомості. Наступні три години хірурги лагодили мій мозок. Це була не остання моя операція, і не найгірша. Мені було 24 роки", - зазначила Емілія.

 
У зірки було дві аневризми

Чотири дні Кларк провела в реанімації. Наступні два тижні мали показати, які в дівчини будуть шанси на відновлення. У котрийсь із днів Емілію попросили назвати її повне ім'я, і вона не змогла.

"Замість цього з моїх вуст вилітали нісенітниці, мене охопила сліпа паніка. Я ще ніколи не відчувала такого страху - відчуття, ніби доля змикається. Я бачила своє життя попереду, і воно не було варте того, щоби жити. Я актриса, мені треба пам'ятати тексти. А тепер я не могла згадати свого імені", - поділилася Кларк.

Це була афазія, розлад мовлення, що розвинувся внаслідок крововиливу. Емілію повернули назад до реанімації.

"У найгірші моменти мені хотілося закінчити все це. Я просила медичний персонал дати мені померти", - зізналася вона.

Мовлення відновилося через кілька днів, а через місяць Кларк виписали з лікарні. На неї чекали інтерв'ю та зйомки в другому сезоні.

У 2013-му році друга аневризма в мозку Емілії почала збільшуватися, і актриса лягла на другу, вже планову операцію, яка не віщувала жодних проблем. Але вони виникли. В Кларк почалася сильна кровотеча, знадобилося термінове повторне хірургічне втручання, на згадку про яке в неї тепер є титанові пластинки на черепі.

 
"Саме тоді, коли здійснилися мої дитячі мрії, я мало не втратила розум, а потім і життя", - каже Кларк

"Нині ви можете помітити шрам, який іде в мене вздовж лінії росту волосся до вуха, але спершу я не знала, що його буде видно. Передусім тоді в мене була постійна тривога щодо можливої втрати когнітивних чи сенсорних здібностей. Концентрація? Пам'ять? Периферійний зір? Тепер я кажу людям, що в мене вкрали хороший смак щодо чоловіків. Але, звісно, тоді це зовсім не здавалося смішним", - сказала вона.

Кларк визнає: вона брехала журналістам на запитання про здоров'я. Через кілька тижнів після операції вона мала бути присутня на Comic-Con із колегами за серіалом, а потім дати інтерв'ю на MTV. І вона впоралася з усім.

"Я вижила. Я пережила MTV і ще набагато більше. За роки, що минули від моєї другої операції, я одужала, перевершивши свої найсміливіші сподівання. Нині я на сто відсотків", - поділилася вона.

Кларк подякувала своїй родині, яка її підтримувала, лікарям, медсестрам та друзям. Вона оголосила про заснування благодійного фонду, що помагатиме людям, які відновлюються після травм головного мозку та інсультів.

Нагадаємо, від розриву аневризми свого часу мало не померла Шерон Стоун.

Фото з Instagram Кларк

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів