"Критика руйнує бажання": Дурнєв закликав підтримати російськомовних, що переходять на українську

22 березня 2022, 18:00

Останнім часом все більше українців висловлюють свою патріотичну позицію, переходячи на державну мову. Не став винятком і YouTube-блогер Олексій Дурнєв.

Блогер, який і сам тільки-но почав розмовляти українською, закликав носіїв солов'їної мови не виправляти, а навпаки, підтримувати менш освічених громадян.

"Шановні, українська мова крута. Зараз багато хто почав говорити українською. Я також намагаюся. І я помітив, що люди, котрі перейшли на українську трохи раніше за інших, дуже ретельно виправлять помилки. "Це ти кажеш невірно". "Тут слід використовувати інше слово". "Русизм". "Оце в тебе акцент". І це дуже збиває весь настрій. Ти хочеш практикуватися, вчитися, розмовляти солов’їною, а тобі тичуть палицею в ребро", - наголосив Дурнєв.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Алексей Дурнев (@aleksey_durnev)


"Будь ласка, не робіть так. Хай будуть ті помилки, вони з часом зникнуть. В нас взагалі пів країни розмовляють суржиком, з якої хочеш мови слова міксуються – і нічого. Критика руйнує бажання. Люди починають соромитися, не вірити в себе, думати, що в них погано виходить. А це найгірше, що може бути на шляху навчання. Підтримуйте тих, хто хоче бути ближчими до рідної культури. Зараз саме час демонструвати згуртованість. Згадайте іноземців, які радісно хвалять вашу англійську закордоном, навіть якщо ви забули, як перекласти слово "серветки" і на пальцях показуєте офіціантові, що вам треба. Будьте добрішими", - звернувся до підписників Дурнєв.

 
До речі, сам Олексій веде YouTube-канал російською

Дурнєв також закликав всіх російськомовних українців спробувати перейти на державну мову у побуті.

"Нічого такого страшного в цьому нема. Якщо ви будете читати українські книжки, дивитися кіно, слухати українську музику, воно потроху-потроху піде. Помилок буде все менше, вам буде все комфортніше", - порадив Олексій.

Нагадаємо, у попередньому випуску "Дурнєв смотрит сторис" Олексій висміяв істерики та скиглення "російських колег", зокрема, Ольги Бузової, Тарзана та інших користувачів.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів