"Це надто особисте": Філатова пояснила, чому не дійшла до вершини Евересту. ФОТО

22 травня 2023, 12:30

Дружина мера Дніпра Бориса Філатова, Марина Філатова зізналася, що не дійшла до вершини найвищої точки планети - Евересту.

У своєму Instagram жінка пояснила, що прийняла рішення повернути назад через особисту причину.

"Постояти на вершині Евересту мені так і не вдалося. Хоч і досягла я його "балкона", що на висоті 8500 метрів! Якби зараз як причину того, чому я вирішила повернути (а я його прийняла одноосібно, тому що в цей момент поруч зі мною не було нікого крім непальського шерпи) я назвала б вам жорсткий погодний фактор (він був, і це підтверджують все і наш досвідчений team-лідер), або зміна в гірший бік стану маршруту цього року (багато снігу), або аномальна кількість ліцензій на сходження, видана непальським урядом (а це означає пробки на горі), я все одно б брехала і вам і собі!", - зізналася Марина.

 
Марина почала своє сходження ще місяць тому

"Тому що є ще одна причина. І я сказала б, що вона головна. Хоча й суб'єктивна. Але ви в мене люди, які читають, розумні, відібрані тут роками взаємного спілкування. Тому я впевнена, що зрозумієте глибину того, що я вам зараз скажу! Весь час, поки ми здійснювали цю експедицію, я ставила собі таке звичне в горах питання "навіщо". Ось тільки задавала я його значно частіше, ніж зазвичай. Це пов'язано з тією обставиною, що за день до вильоту в Катманду мені поставили діагноз, який говорить про те, що для мене підніматися вище 5000 метрів може бути смертельно небезпечно", - зауважила жінка мера.

 
Філатова також повідомила, що на Евересті завжди багато смерті, але цього сезону було більше, ніж зазвичай

"Я вирішила не відмовлятися від експедиції, але при кожній нагоді робити додаткові обстеження. Пізніше лікар у госпіталі Катманду, куди я потрапила з іншого приводу після двох ротацій, зробив мені більш розгорнутий тест і спростував діагноз майже повністю. Я припинила хвилюватися, але сенс того, що я хочу вам сказати, від цього не змінюється!

Я вже писала якось, що нещодавно раптом усвідомила, що питання "навіщо" не може бути спільним до всіх гір. Кожна гора відповідає йому по-своєму. Або не відповідає зовсім… А Еверест відповів мені. Без зволікання. І, якщо чесно, відповідь мене здивувала і, навіть, налякала (розшифровувати не буду, це надто особисте…)", - зазначила Філатова.

 
 
"Щодо моєї початкової головної мети цього "забігу" – щоб було що розповісти онукам. Повірте, така "бабуся" як я все своє життя знайде що і кому про нього (життя) розповісти. Ось я, припустимо, при першій же нагоді в навколосвітню подорож вирушити хочу. І в Африці пожити. З якоюсь місією…", - зізналася Марина

"...А от бачили ви колись, як помирають люди, які роблять те саме, що робите ви! Умовно, в ту саму хвилину. Мені довелося. І це лячно. У людині все булькає всередині (на висоті часто смерть настає від набряку легень), хрипить, трясеться. І ніхто нічим не може допомогти. А тобі доводиться переступати, бо ви на одній мотузці. І тут ти знову ставиш собі питання "а навіщо?". Ось я й поставила його ще раз. Майже під самим балконом, де зустріла вмираючого малайзійського альпініста та його шерпу, що тільки й шепотів "please, don't go, not now, not today". А що він міг зробити на такій висоті!", - розповіла моторошну історію Філатова.

"Було ще тіло у пластиковому кориті між третім та четвертим табором. У таких, як у мене, черевиках La Sportiva. Поїхало кудись униз. З цієї висоти мерців ще знімають… Богиня неба, Сагарматха, мати всього світу, Джомолунгма, дах світу, Еверест! Фізично я взяла від тебе набагато менше ніж могла. Але морально вже набагато більше, ніж хотіла. Я пишаюся собою. Хто долав у горах позначку 8000 метрів, той зрозуміє", - запевнила Філатова.

Пізніше Борис Філатов у своєму Telegram виклав вірш-присвяту дружині.

Як відомо, 49-річна дружина Бориса Філатова - досвідчена альпіністка. Якось вона відморозила собі ніс у горах, і його ледь не ампутували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Гірська краса: дружина мера Філатова показалася без мейкапу на висоті 6,5 км

Дружина й дочка мера Філатова заселфилися в лосинах у спортклубі. ФОТО

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів