Тимошенко змінить іконографію

16 березня 2007, 09:50

Українські політики вже ставали об'єктами мистецьких фантазій і, відповідно, втілення цих фантазій у життя.

Минулого разу відзначився російський художник-плакатник Андрій Будаєв. Серед його робіт було кілька полотен із зображеннями Ющенка, Кучмии, Януковича та Тимошенко.

На цей раз Юлія Володимирівна надихнула на творчість харківського митця Іллю Панька. Саме його експозиція під назвою "Священний поєдинок" пройшла в "Українському домі".

Юля-Змієборець Іллі Панька. Фото з офіційного сайту Юлії Тимошенко

А серед його полотен одне викликало справжній ажіотаж. Справа в тому, що на його картині розміром у 3х4 метри легендарний персонаж Юрій-Змієборець зображений в образі жінки.

Автор Юлі-Змієборця Ілля Панько. Фото "Газети по-українськи"

Мало того, жіночий варіант міфічного персонажа має обличчя лідерки БЮТ Юлії Тимошенко.

Один з шедеврів Будаєва

Виявляється, художник присвятив усім виборцям, які проголосували за Блок Тимошенко. А, власне, сюжет полотна є художнім відображенням помаранчевої революції.

Тобто Панько таким нестандартним баченням класичного сюжету хотів нібито спонукати глядача знову повірити у свої сили, відкрити свою душу для подвигу, зберегти власну етнокультуру та свободу, як написано на офіційному сайті Юлії Тимошенко.

Будаєв, вочевидь, нерівно дихає до образу Юлії Володимирівни, оскільки вона в його роботах зустрічається частенько

Цікаво, що традиційно Юрій-Змієборець є покровителем воїнства та переможцем зла. Зті, хто не встиг побачити цей витвір художницької фантазії, зможе побачити його під час виставки у Львові.

IDEALMEDIA
Загрузка...
Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали