Вересня відправили у Роттердам до Ренати Літвінової

22 січня 2008, 14:13
25-го січня 2008 року відбудеться світова прем'єра дебютного фільму українського режисера Ігоря Подольчака "Las MENINAS".

Станеться ця подія у рамках конкурсної програми 37-го Міжнародного Роттердамського кінофестивалю.

Окрім всього, в одній з головних ролей картини глядач побачить вітчизняного ведучого Миколу Вересня.

Микола Вересень стане кінозіркою?

Так, вперше український повнометражний художній фільм буде боротися за головні призи Роттердамського кінофестивалю. Останній визнано світовим співтовариством провідним міжнародним форумом авангардного й артхаузного кіно.

Характеризуючи картину "Las MENINAS", організатори кінофестивалю згадують про майже магічну візуальну частину, насичену ремінісценціями з натюрмортів 17-го століття. "Музика і звук поглинають глядача і дають йому відчуття особистої участі в цьому візуальному переживанні", - йдеться далі у релізі.

"Las MENINAS", "Фрейліни", насичені ремінісценціями з натюрмортів 17-го століття

Організатори фестивалю вже назвали візуальну частину фільму магічною

Що ж до тематики і фабули кінострічки, то в ній йдеться про "клаустрофобну ситуацію" в родині, де хворий син тероризує своїми примхами батька, матір і сестру. Присутність сина хоч і прихована, але його вплив тотальний.

У картині йдеться про хворого хлопчика, що тероризує своїх батьків і сестру...

Разом з тим додається, що "Las meninas" не розповідає історію; це фільм про змісти": "ви бачите, ви чуєте, ви майже торкаєтеся їх, і ви, звичайно, інтенсивно їх переживаєте. Це нагадує розсипані шматки паззла і завданням глядача стає їхнє з'єднання".

Власне, "Las MENINAS" - перший повнометражний фільм Подольчака, у якому він виступив автором сценарію, режисером і продюсером.

Ігор Подольчак (по центру) є художником, лауреатом 23 міжнародних виставок, провів 26 персональних виставок, брав участь у 150 групових. Його роботи представлені в колекціях 26 музеїв світу

Співрежисером музичного фрагмента фільму став відомий американський фотограф і кліпмейкер Дін Карр, оператором-постановником - відомий у кіносвіті Сергій Михальчук.

У головних ролях, окрім Миколи Вересня можна буде побачити Любов Тимошевську, Ганну Яровенко. А звукорежисером картини став відомий своєю участю у гурті "Зе вйо" Мирослав Кувалдін.

Вересня відправили у Роттердам до Ренати Літвінової

Сам фестиваль триватиме з 23 січня по 3 лютого 2008 року. А у конкурсній програмі представлено ще 14 фільмів. Серед них: 5 східноазіатських, 4 європейських (Данія, Швеція, Греція, Нідерланди), 3 спільного латиноамерикано-європейського виробництва, по одному фільму зі США та Казахстану.

У журі фестивалю увійшла, зокрема одна з улюблених акторок одеситки Кіри Муратової, сценарист, режисер і продюсер Рената Літвінова.

За матеріалами прес-служби SOTA CINEMA GROUP

IDEALMEDIA
Загрузка...
Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали