Україна "пролетіла" повз Оскар

19 січня 2007, 13:23

Ще нещодавно Україна чи не вперше отримала шанс прославитися у Голівуді. Американська кіноакадемія назвала фільм "Аврора" української режисерки Оксани Байрак одним з номінантів на престижну премію Оскар.

Фільм про Чорнобиль був одним з 61 претендентів на "Кращий чужомовний фільм". Однак вже за два з хвостиком місяці стало відомо, що "Аврора" вилетіла зі списку номінантів на цьогорічний Оскар.


Склад запропонованих цього року робіт був надзвичайно сильним, пише Hollywood Reporter. Тому, можливо, однією з причин "прольоту" української стрічки стало те, що правила оголошення цієї номінації було дещо змінено.

Зокрема, серед обов’язкових вимог зникла вимога, що стрічку мають зняти переважно державною мовою країни, яка її висуває.

Саме цей нюанс дозволив Україні запропонувати на розгляд Американській кіноакадемії російськомовну стрічку Байрак.

Фото e-motion.com.ua Головну роль в "Аврорі" виконала 14-річна Настя Зюркалова

Також колись кілька сотень членів Кіноакадемії обирали відразу п’ять номінантів, але цьогорічне голосування розділили на два етапи.

За підсумками першого етапу відбирають 9 картин. За підсумками другого - спеціально обраний комітет у складі 30 кіноакадеміків обере з-поміж них 5 фіналістів.

Фінальну п‘ятірку оголосять 23 січня. Проте вже точно відомо, що "Аврори", на жаль, там не буде.

А тим часом весь кіносвіт знаходиться в очікуванні того моменту, коли 25 лютого у Театрі Кодак у Голівуді буде оголошено фільм-переможець.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів