В Україні вирішили поутискати "Код да Вінчі"

25 травня 2006, 17:21

Україна – не Білорусія. У той час, коли в країні "батьки" демократії немає навіть у виборі фільмів, Україна до своїх громадян у цьому плані ставиться відносно гуманно.

"Код да Вінчі". Кадри з фільму

Дивним здається білоруський вибір: замість "Коду да Вінчі" крутити в кінотеатрах "Мемуари Гейші".


Українців же, здається, таким чином обманювати не збираються, але показ "Коду" все-таки обмежили – у Львові.

На такий крок пішли не під тиском масових акцій або погроз – усе цивілізованіше. З проханням обмеження прокату звернулися духівництво міста та особисто мер Львову Андрій Садовий.

Кінотеатр "Кіно" з сумом сказав, що не може повністю зупинити показ, інакше йому доведеться виплатити штрафні санкції за невиконання договірних зобов'язань, однак постарався хоч чимось допомогти.

Утриматися від нездорового ажіотажу, що ґрунтується на людській некомпетентності в питаннях віри та віровчень, закликала Українська православна церква.

Святійший патріарх Філарет сказав, що "людям, несильним у вірі, фільм зашкодити не може".

"У той же час людям, слабким у вірі і тим, хто мало знає церковне вчення, фільм рекомендується ігнорувати", - додав він.

Церква порадила не відвідувати кіносеанси "Коду да Вінчі", закликаючи пам'ятати, що "людина, що приходить на фільм, платить двічі".

Перший раз - коли платить гроші за перегляд, а вдруге - коли піддає свою душу небезпеці.

Ще УПЦ поділилася даними про те, що "дуже багато людей після перегляду фільму змінили своє ставлення до церкви - при тому, що до цього часу вони нічого про церкву не знали".

Незважаючи на те, що свого часу книга Дена Брауна породила скандал, а тепер свою ходу, нібито безславно (з Канн), почав фільм, касовий збір картини обіцяє бути чималеньким.

За матеріалами "Новости-Украина" та ИА REGNUM

Фото з сайту SonyPictures


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів