"Оголені сідниці дівчини і купа фруктів на поясниці". Українці надають перевагу інтиму

Понеділок, 27 лютого 2006, 16:21

Оголені сідниці дівчини і купа фруктів на поясниці – такою є обкладинка книги року за версією української служби радіо ВВС.

За словами автора книги, в цей спосіб він хотів натякнути батькам, що роман "Весняні ігри в осінніх садах" їхнім дітям читати не можна.

"Тому що багато дітей читають мої книжки..." - відкрив секрет автор роману Юрій Винничук.

Більше того, письменник переконує своїх читачів, що все написане у творі (а там багато дуже відвертих сцен) – реальні історії з його життя.

У будь-якому випадку, серед фіналістів конкурсу ВВС "Книга року" були прізвища й інших відомих українських письменників.

А саме: Ірена Карпа ("Фройд би плакав"), Тарас Прохасько ("З цього можна зробити кілька оповідань"), Оксана Забужко ("Друга спроба") та Ірен Роздобудько ("Він: ранковий прибиральник. Вона: Шості двері"), та інші.

Авторка "Польових досліджень українського сексу" своєю появою у списку претендентів на звання книги року трохи здивувалась.

"Я вважаю, що книга поезії, в принципі, не може бути книжкою року", - сказала Забужко. Її "Друга спроба" - не що інше, як збірка віршів.

"Якщо розглядати літературу як гамбургер, то м’ясо і хліб – це проза, а поезія виконує роль листочка салату чи кусочка помідора", - сказала Забужко зі сцени.

А сам переможець конкурсу задоволеним, злегка "кокетливим" голосом зізнався ТаблоID: "В мене було відчуття, що переможе моя книга, тому що я вважаю, що мій роман досить цікавий, популярний. Його розкуповують".

За версією Ірени Карпи, на фото - майбутній
Нобелівський лауреат

Втім, інша претендентка на звання авторки книжки року ВВС Ірена Карпа була відвертою.

"Я дуже сподівалася, що буде Тарас Прохасько, бо це, на мою думку, єдиний чувак, який дійсно вартий цього", - сказала вона ТаблоID.

"І якщо комусь дадуть Нобелівську премію, то це Тарасу Прохаську, бо це – автентична література", - емоційно додала Карпа.

У Юрія Винничука причин для радості з перемоги аж дві.

Перша, суто емоційне звання чемпіона.

"Мені приємно, що це вибрали читачі. Я на це не подавався. На всі інші премії треба подаватися, а тут все природно вийшло", - сказав Винничук.

Друга причина – матеріальна: переможцю вручили карточку з 10 000 гривень на рахунку.

Втім, для письменника, перша причина, мабуть, вагоміша. Як зізнається автор, його діяльність і так прибуткова.

"Зараз я буду писати історію львівської горілки, бо мені запропонували такі гроші, що я не хочу відмовлятися (сміється). Але це й цікаво мені, бо це стосується історії Львова", - розповів корінний львів’янини Винничук.

Юрій Вииничук і сам не може читати свій роман
без рум'янцю

Аудиторію ВВС, яка голосувала за "книжку року", охарактеризувала письменниця Світлана Пиркало (одна з організаторів конкурсу).

За її словами, "це чоловіки середнього і старшого віку, дуже серйозні, а жінки – молоді і середнього віку, професійні і дуже динамічні".

Сама процедура обрання переможця була "чесною і прозорою".

"Ми з членами журі відібрали кожен по 5 книжок".

"За результатами голосування ми вибрали ще 5 найпопулярніших книжок (що їх запропонувала інтернет-аудиторія). Потім ми вибрали 5 фіналістів, а з них – одного переможця", - сказала Пиркало.

Інші чотири фіналісти конкурсу зі свята нагородження теж пішли задоволені – кожному з них дісталась ручка "Parker" для "підписування вигідних контрактів".

Спеціально ж для TabloID Оксана Забужко поділилась враженнями від побаченого і розказала про наболіле.

"Гучно, шумно, всі сидять, жують", - коротко охарактеризувала Забужко. Але загалом вона – "за" проведення таких заходів.

"Я вважаю, що має бути не одна така подія на рік, а десятки, як в нормальній європейській країні", обурилась письменниця.

Ще трошки пожалілась на владу, якій треба все пояснювати, але яка, благо, слухає, і навіть робить конкретні речі.

Зокрема, похвалила Забужко новий уряд Єханурова, який чи не перший виділив кошти на оновлення резервів українських бібліотек.

Після цього колись скандальна письменниця зникла. Мабуть, пішла додому писати. Адже у неї – щоденна норма написання. Три сторінки в день.


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів