Метро поїде на київську барахолку

2 лютого 2006, 20:31

Київський метрополітен розростається і розгалужується, а на існуючих станціях добавляються додаткові виходи.

Так, до Дня Незалежності має відкритись другий вихід на станції "Дарниця", а в кінці року розпочнеться будівництво метро до найбільшого спального масиву Києва – Троєщини.

Про такі оптимістичні для киян плани розповів начальник дочірнього підприємства Проектного інституту "Укрметротунельпроект" Віктор Янікін.


За інформацією Янікіна, метро через житловий масив Троєщина буде наземним.

Відповідно до ескізу проекту, нова "Подільсько-Вигурівська гілка" протягнеться від станції "Лук’янівська" з переходом на станцію "Глибочицька", далі станція "Подільська" з переходом на "Тараса Шевченка".

Потім станції метро йдуть через Подільсько-Воскресенський міст на лівий берег Дніпра – "Суднобудівна", "Труханів острів", "Затока Десенка", після них "Райдужна", "Проспект Ватутіна", "Вулиця Каштанова", "Вулиця Драйзера", "Вулиця Сабурова", "Вулиця М.Цвєтаєвої" і "Милославська".

рекламма

Всі назви станцій є робочими.

На розробку необхідної документації по будівництву метро на Троєщині уже виділено 4,2 млн грн. - це гроші міста і Деснянського району.

Але мер столиці доручив "розібратися з фінансуванням", оскільки на сьогоднішній день, відповідно до документації, необхідно 4,8 млн грн.

Проект ділянки цієї гілки метрополітену, зв'язаний з майбутнім Подільско-Воскресенським мостом, планується закінчити, за словами Янікіна, до кінця цього року.

Крім того, платформи нових ліній метро можуть бути довшими, бо, можливо, будуть розраховані на 6 вагонів.
На сьогодні в метро Києва, Харкова і Дніпропетровська платформи розраховані на 5 вагонів. У Москві, приміром, 7-8 вагонів.

Київський метрополітен, що був відкритий у 1960 році, на сьогодні складається з 3 ліній довжиною 59,5 км, на яких розташовані 44 станції. Щодня в метрополітені проїжджає близько 1,7 млн. чоловік. У 2004 році Київський метрополітен перевіз 559 млн. пасажирів.

за матеріалами Корреспондент та Ліга

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів