Ющенко подякував Порошенку за гроші для куми

21 листопада 2007, 10:00

Поминальний тиждень за жертвами Голодомору у Києві розпочався із мистецької акції. Так, співачка і член "НУ-НСа" Оксана Білозір, цьогорічна ювілярка, презентувала свій новий кліп "Свіча".

Це відео про Голодомор 1932-1933 років зняв у польському Кракові режисер Юліан Кутцеба. А за основу нового українсько-польського творіння взято твір Мирослава Скорика "Мелодія" та вірш Богдана Стельмаха "Свіча".

Віктор Ющенко завітав "у гості" до своєї куми Оксани Білозір

Цього вечора "в гостях" у Білозір можна було побачити чималу кількість політичних VIP-ів: Ющенко, Кравчук, Порошенко, Герман, Чорновіл, Мірошниченко та інші. Так, президент Віктор Ющенко, хоч і запізнився, але прийшов. Причому супроводжували його дві дами - дружина Катерина та донька Софійка .

Окрім Ющенка на презентацію кліпу про Голодомор до Білозір прийшла його дружина і донька Софія, екс-президент Кравчук і Філарет


При цьому екс-президентові Леоніду Кравчуку та голові наглядової ради Нацбанку Петру Порошенку довелося чекати з годину. Однак їхнє чекання було винагороджене.

"Дякую, що профінансували важливий для держави проект", - звернувся до Порошенка Ющенко.

Петру Порошенку (на фото - на задньому плані) Ющенко виніс окрему подяку

Леоніду Кравчуку від першої особи держави також трохи позитиву перепало. Адже саме за часів керівництва екс-президента "в нашій державі в 1992 році було встановлено перший Пам'ятний знак жертвам Голодомору".

Так само подякував президент Кравчуку і Патріарху Київському і всієї України-Русі

Окрім того, отримав президентську подяку і Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет. "Подяка вам. Ви в церковних літургіях так віддано демонструєте своє ставлення до жертв 1932-1933 років", - звернувся до нього Ющенко.

У ході презентації в "Мистецькому арсеналі" театр "Дах" показав моторошну виставу на 15 хвилин.

У ній четверо акторів у довгих шкірянках та високих гумових чоботях грали чекістів. У ґрунтовій підлозі арсеналу копали могили та зводили над ними дерев'яні хрести. Під стіною поставили дитяче взуття: біля кожного чобітка - запалені свічки. А за столом сиділа родина, яку смерть кликала у бік цвинтаря.

Під час вистави Софійка зверталася до батька по пояснення, а президентський охоронець рятував пані Катерину

Як свідчать очевидці, Катерина Ющенко не могла втримати сліз, а її донька час від часу зверталася за додатковими поясненнями до тата-президента.

У виставі випадково ледь не взяв участь президентський охоронець. Коли від свічки зайнялися дитячі чобітки, які стояли біля Катерини Ющенко, він мусив стати на коліна і бив чобіт об чобіт, доки вогонь не згас.

Сам кліп Оксани Білозір, за її словами, це відеоряд, який "являє своєрідну ретроспекцію від сучасності до 30-х років".

"У страшному 1933 році бабуся народила мою маму. У кліпі я прикриваю рукою медальйон із портретом красивої молодої жінки, вдягнутої у національний костюм. Це - моя бабця. Вона жила неподалік кордону з Польщею. Це врятувало їх від голодної смерті", - розповіла раніше співачка.

Білозір розповіла, що її кліп - це ретроспекція від сучасності до 30-х років, а Ющенко закликав усіх "мати велике серце" у поминальні дні

"Завдяки польським колегам, що взялися просувати цей спільний творчий проект у світі, пісенне відео демонструватимуть у Європарламенті, Парламентській Асамблеї Ради Європи та ООН", - додала раніше Білозір

До речі, "Свічу" Білозір українською мовою з англійськими субтитрами вже випустили на DVD накладом 500 примірників. Однак у магазинах диск не продаватимуть. А безпосередньо 26-го листопада кліп продемонструють на телебаченні.

Кліп, який прийшли подивитися політичні VIP-и, покажуть в Європарламенті, ПАРЄ та ООН

За матеріалами "Газети по-українськи", сайтів www.president.gov.ua та www.razom.org.ua

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів