Улюблений дизайнер Тимошенко зібралась в монастир

17 квітня 2009, 14:46
Напередодні Великодня співачка Анжеліка Рудницька вирішила навчити дітей знаменитостей розписувати яйця. Артистка організувала невеличкий майстер-клас.

На ньому і зібралися дочка нунсівця Миколи Катеринчука Ніколь, син футболіста Андрія Гусіна Ваня, дочка актора Остапа Ступки Устина та дочка улюбленої української дизайнерки прем‘єрки Айни Гасе Богдана.

Найбільш повороткою у майстерні виявилася 4-річна Ніколь Катеринчук. Дівчинка розписувала яйце для тата. Вона навіть не дочекалася, доки всі зберуться, і відразу взяла до рук писачок.

Рудницька запалила маленьку свічу, а Ніколь почала вимальовувати на білому яйці жирні крапки. Це заняття так захопило дівчинку, що вона ще довго возилася з тим самим яйцем, удосконалюючи свою роботу..

Ніколь Катеринчук

А потім 4-ірчне дитя по-господарськи діловито сказала: "Пакетик мені дайте - я складу у нього яйця додому".


Справжнім профі у розписуванні писанок виявилася Устина Ступка. Тоді як Остапа Ступку розфарбовувати яйця навчила рідна бабуся, його дочка освоїла розпис завдяки незнайомій бабусі з під'їзду.

Починала Устина з рибок і квіточок, але зараз вже майже професіонал. Правда, як печеться паска, вона поки не знає. Проте дуже любить її їсти, особливо якщо верхівка рясно змащена кремом.

"У часи мого дитинства писанки практично не робили, тому я допомагав бабусі з крашанками - варив цибульну шкірку. Яйця в цьому відварі виходили різнобарвні - від червоного до бордового", - поділився спогадами Остап Ступка.

Остап і Устина Ступки

"Найяскравіші спогади про те, як ми з бабусею ходили в церкву святити паску. Прокидалися дуже рано, виходили з дому тільки після молитви. Тоді ми жили у Львові. Зараз бабусі з нами немає, але традиція та сама: освячуємо паску і їдемо до батьків відзначити свято", - розповідає Ступка.

Устину також завжди беруть у церкву, а після невеликої трапези величезне сімейство Ступок збирається в одному будинку.

На Великдень зібралася піти у монастир дизайнер Айна Гасе.

"Ми їдемо до батьків. Буде і моя сестра зі своєю сім‘єю. Поруч з нашим будинком знаходиться один дуже давній жіночий монастир. Освятити паску там - вже традиція", - ділиться Айна.

Айна Гасе з дочкою Богданою

Дизайнерка на майстер-клас привела свою 5-річну дочку Богдану. Правда, дівчинці простіше було розмальовувати яйце на папері.

Ще одним випробувачем власних художніх можливостей став син футболіста Ваня Гусін. З завданням хлопчик справився швидко. Правда, зізнався, що планував побачити на заході зовсім інше.

"Я приїхав поїсти бубликів, пасочки і хлібця", - чесно сказав Ванюша.

Однак все одно було видно, що розписом дитина задоволена:

"Спочатку ми вмочили яйце у червону воду, потім - у бордову. І коли я фарбував, намагався не зачіпати пальцями вогонь", - пояснював тонкощі своєї техніки розпису син футболіста. Свою писанку Ваня одразу подарував мамі Христині.

Син футболіста Ваня Гусін

Як розповіла дружина футболіста, до свята Великодня вона звичайно випікає паску.

"Іноді доводиться змушувати себе випікати, але я вважаю, що це обов'язково потрібно робити. Відразу хочеться освятити, та й ставлення до хліба зовсім інакше: віриш, що він святий", - розповідає Христина.

"Я печу за маминим рецептом, це справжній смак дитинства. Велику роль грає кількість інгредієнтів у тісті - не варто скупитися. От тільки наша паска без родзинок. Діти їх не люблять", - уточнила вона.

Між іншим, дорослі теж не лінуються розписувати писанки. Так, за цю справу нещодавно засів футболіст Анатолій Тимощук та регіоналка Олена Лукаш. А ще кльово розписує яйця матюклива письменниця Ірена Карпа.

За матеріалами газети "Новая"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів