Кучму, Вакарчука і жінку Медведчука зробили кавою

29 січня 2013, 11:21

До Дня всіх закоханих у Дніпропетровську готують особливу художню виставку. На ній будуть представлені два десятки намальованих кавою портретів відомих українців.

У такий спосіб учасники молодіжної громадської організації "Арт-Міст" вирішили висловити свої почуття кумирам, пише "Сегодня".

"Ми намалювали портрети відомих особистостей, які зробили великий внесок у розвиток нашого міста і країни в цілому", - сказала одна з учасниць дніпропетровського проекту Тетяна Федорова.

За словами дівчини, у такій ароматній художній техніці в Україні практично ніхто не творить.


"У нас це поки не розвинено. На пострадянському просторі серйозно таким видом мистецтва займається лише одна московська художниця. Тож можна сказати, що ми першопрохідці", - похвалилася вона.

Лідер "Океану Ельзи" Славко Вакарчук

Семеро молодих художників створили, зокрема, портрети відомих політиків: екс-президента Леоніда Кучми, екс-губернатора Дніпропетровщини, а зараз - віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула, мера Дніпропетровська Івана Куліченка та голови облради Євгена Удода.

Крім того, з-під пензлів з кавовим напоєм вийшли портрети відомих теледів Оксани Марченко, дружина політика Віктора Медведчука, і Лілії Ребрик, танцюриста Влада Ями, продюсера Ігоря Кондратюка, голкіпера футбольного клубу "Дніпро" Яна Лаштувки.

Є тут кавові портрети співаків Святослава Вакарчука, Ані Лорак, Руслани та Вєрки Сердючки, а також актриси Ольги Сумської та покійного актора Богдана Ступки.

Оксана Марченко

"Також ми зробили портрети актриси Лії Ахеджакової і голлівудської кінозірки Міли Йовович. Мало хто з городян знає, що перша народилася у Дніпропетровську, а друга в дитинстві жила тут якийсь час і навіть ходила в дитячий садок", - додала Тетяна.

Помилуватися кавовими портретами можна буде вже з 14-го лютого на проспекті Карла Маркса Спершу їх виставлять на один день в одному приміщенні, а 16-го лютого їх вже перевезуть у кав'ярню на тому ж проспекті, де вони пробудуть тиждень.

"Можливо, надалі ми організуємо аукціон для продажу цих картин. А виручені гроші пустимо на благодійність", - припустила художниця.

Богдан Ступка

Як розповіла Тетяна Федорова, в середньому один портрет художники малювали 3 години.

"Кава має свої особливості, якщо її застосовувати у живописі. Вона вимагає трохи більше часу, ніж фарби. Річ у тому, що перший шар картини наноситься не дуже темним тоном, і потрібно дочекатися, поки він висохне, перш ніж наносити наступний шар", - пояснила вона.

Натомість особливого догляду такі картини не вимагають. За словами Тетяни, готову роботу можна поставити в рамку під скло - і все.

На один портрет в середньому йшло по філіжанці кави. При цьому кожен автор творив по-своєму - деякі використовували в роботі заварний напій, а інші розчинний.

"З однієї чашки робиться три розчини: слабкий, середній і міцний. Це дозволяє робити різні відтінки на картині", - розповіла Тетяна Федорова.

Ольга Сумська

Також художниця додала, що на відкритті виставки для всіх бажаючих будуть проведені безкоштовні майстер-класи з малювання за допомогою кави.

"Ми навчимо, як намалювати ароматні портрети. А тим, хто не готовий відразу почати з портрета, ми допоможемо створити пейзаж або натюрморт", - запевнила художниця.

Зображення з сайту "Сегодня"

На титулці фото з постера

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів