Карпа: На українські статки можна чудово жити у Зімбабве

21 березня 2013, 11:27

Письменниця та співачка Ірена Карпа називає себе людиною світу. Після закінчення університету вона рік подорожувала Південною Азією, а потім тривалий час мешкала у Берліні.

Карпа має два паспорти – український та американський і вважає, що з українськими грошима можна чудово жити десь у Непалі чи в Індії.

Своєю думкою щодо того, чи варто їхати з України, Ірена поділилася зі "Сніданком з 1+1".

Затята націоналістка Ірена Карпа, яка нещодавно повернулася з Індії, вважає, що у кожної людини є можливість не жити в Україні.


"Я думаю, в кожного з нас є змога не жити в Україні. Здавши якусь страшну бабусину хату у спальному районі та жити безбідно в Індії чи в Непалі, чи де-небудь ще під пальмою", - каже письменниця.

У такому будиночку Карпа мешкала в Мунарі разом з доньками

"Просто не завжди люди прораховують це. І коли говорять про життя закордоном, уявляють собі якусь Америку чи Францію. А насправді можна ж жити досить непогано і в Зімбабве з українськими статками. Ну десь так, усе ж в порівнянні", - зауважує Карпа.

На думку Ірени, можна легко жити в іншій країні. На фото - дамба Матупаті

Як відомо, Ірена одружена з громадянином Америки, а її діти мають і американський, і український паспорти.

Карпа розповідає, що якось пішла до індійського посольства з американськими паспортами, за що потім поплатилася.

"Якщо у посольстві з українців беруть 40 доларів за візу, то з американців злупили 70 чи 80. Тож не завжди український паспорт – це так погано", - наголошує Ірена.

"Ну, я не одна така", - підписала фото Ірена

Що ж до того, жити чи не жити в Україні, Карпа каже, що це справа індивідуальна. Все залежить від статків та соціальної ситуації людини.

"Дуже багато моїх друзів справді поїхали, здебільшого це програмісти, Хтось їде і починає працювати у кав'ярні чи прибиральницею і там залишається. Я вважаю, що краще бути лікарем тут, аніж прибиральницею де-небудь закордоном", - зазначає Ірена.

"Як вам фюжн ресторан?) у касира сієста. А чай тут не дають після 11 ранку і ввечері теж не допросишся. Містика"

Якщо людина їде з батьківщини, на думку Карпи, це не є зрадою.

"Зрадою це в жодному разі не є. Зрадою є – тут казати, що я нічого не маю спільного з Україною, стидатися свого коріння чи просто бути тут продажною якоюсь падлюкою. А якщо ти просто живеш в еміграції, бо тебе так обставини змусили, нічого поганого в цьому немає", - запевняє письменниця.

Ірена також каже, що перше покоління емігрантів не приживеться повністю, на відміну від дітей.

"…Діти будуть нормальні інтегровані. Та сама Міла Куніс, яка взагалі спочатку ні бе ні ме англійською, зараз суперголлівудська зірка", - зауважує Карпа.

"Катала на качлі вуличних дітей. Здається, вони з моїми дітьми стали найліпшими друзями", - написала Карпа

Що ж до власних дітей, то Ірена каже:

"Якщо переїду туди ( до США), то будуть справжніми американцями. Поки що вони і те і інше, але українська мова в ним домінує, тому що нею розмовляють бабуся, дідусь, я, мої друзі, няні, а англійською відповідно тільки ми з татом".

На запитання про те, чим українці можуть заробляти на життя, наприклад, в Індії, Карпа відповідає:

"Ті люди, які там живуть, вони відкривають якісь кафе, ресторани, прокати, дайвінг-центри, хтось викладає йогу, хтось астрологією займається, Просто у вас буде якісніша органічна їжа, кращий клімат…".

"Є країни, де мій зріст модельний",- пожартувала Карпа

І на останок Ірена підсумувала, що варто жити там, де вас усе влаштовує.

"Жити в Україні, якщо це влаштовує. Я не зарікаюся, я взагалі людина світу, я люблю випробовувати на собі. Я знаю точно, що є місця, де я б ніколи не змогла жити, наприклад Москва".

Фото з Facebook Карпи

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів