Кончаловський зняв фільм про Кучму

22 квітня 2011, 16:29

Російський кінорежисер Андрій Кончаловський нарешті закінчує фільм про Україну.

Про те, що наближається до завершення його робота над документальним фільмом під назвою "Битва за Україну" Кончаловський повідомив у своєму блозі на "Эхо Москвы".

Проект режисера присвячений історії та сучасності України, боротьбі західної і східної цивілізацій за неї.

Робота над стрічкою тривала майже три роки. Його героями сталі десятки політичних і громадських діячів України, Росії, країн СНД і Західної Європи.


Головна драматургічна лінія будується через бесіди автора з екс-президентом Леонідом Кучмою, чия книга "Україна не Росія" наштовхнула автора на ідею цього проекту.

"Відзначу, що я роблю цю картину в рамках документального циклу "Тягар влади". Я зробив два фільми з цього циклу - про Андропова і Алієва, збираюся знімати фільм про Лі Кван Ю, про Ярузельського", - зауважив Кончаловський.

"У цей же цикл потрапляє картина про Леоніда Даниловича Кучму, який, на мій погляд, дуже цікава політична фігура. Він був при владі у момент перелому, коли Україна (з радянської республіки) стала самовизначатися, стала національною державою, стала вибирати, з ким дружити. Потім почала "кидатися" з одного боку в інший, "притуляючись" то до однієї, то до іншої "сторони", - додав режисер.

За словами Кончаловського, одним з центральних епізодів фільму є справа про зникнення Георгія Гонгадзе і "касетний скандал", актуальність якого різко зросла за останній місяць.

Робочу версію цього епізоду Андрій Кончаловський розмістив на сайті свого продюсерського центру.

Автор фільму, прем`єра якого відбудеться впродовж 2011 року, відзначає: "Картина ще не закінчена. Там є шматки, які вже готові, і є робочі моменти. Але у зв'язку з тим, що зараз відбувається в Україні, у зв'язку з поверненням якихось епізодів з її історії, я вирішив показати вам два фрагменти. Один пов'язаний з моєю розмовою про роль Леоніда Даниловича Кучми в початковий період становлення республіки. І ще - фрагмент про "справу Гонгадзе".

Фото "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів