Яценюк в молодості торгував машинами, а зараз вночі тягає залізо

Понеділок, 4 червня 2007, 11:57

Наймолодший міністр нинішнього складу кабміну 22 травня відсвяткував свій день народження. Арсенієві Яценюку, що прийшов на зміну міністру закордонних справ Борису Тарасюку, стукнуло 33.

Але, в силу зайнятості, навіть відсвяткувати по-людськи іменини міністрові не вдалося. Яценюк встиг лише випити з колегами.

"Я був з візитом у Польщі. Єдине, що вдалося, - це випити з колегами по ковтку шампанського. Потрібно було працювати по програмі", - розповів він в інтерв'ю "Фактам". І додав, що, проте, святкування тривали днів шість.

Міністр іноземних справ Арсеній Яценюк після роботи тягає вночі залізо

Серед тих подарунків, як, очевидно, найбільше запам'яталися, молодий міністр виділив презент від прем'єра Януковича: "Це кабмінівський годинник. І квіти. Президент подарував квіти та ікону, а дружина - спортивну форму", - доповнив свою відповідь Яценюк.

При цьому він геть-чисто відмовився від думки, що спортивка від дружини була подарована як натяк на те, що час би вже й підкачатися. Каже, і так спортом займається: "Хоча і повертаюся вночі, намагаюся потягати залізо, походити по біговій доріжці".

На початку 90-их років Яценюк починав на ринку - торгував з друзями машинами

Крім того, Арсеній Яценюк повідав, як все починалося, і яким чином був зароблений його перший мільйон: "На початку 90-их років минулого століття ми з друзями, як і всі, починали на ринку. Торгували машинами. І я зовсім цього не соромлюся!".

"А в 1992 році, у моє буття студентом другого курсу юрфаку Чернівецького держуніверситету, ми з однокурсниками організували юридичну фірму. Причому це була перша в Україні фірма, що одержала ліцензію Мін'юсту на ведення юридичної практики. І при цьому на той період у нас не було жодної людини з вищою юридичною освітою!.. Молоді були і нахабні, як паровози", - продовжив Яценюк.

Міністр відкрив секрет - як він заробив перший мільйон

"А в 1996 році я перебрався в банк "Аваль", відробив там 6 років: починав консультантом кредитного департаменту, а закінчив заступником голови правління банку. Коли звільнявся, офіційно одержав акції банку, потім вдало продав їх. Так і став мільйонером", - підсумував теперішній міністр закордонних справ.

При цьому, завірив Яценюк, його батьки грошей на організацію фірми синові не давали: "Скажу чесно, батьки грошей на цю справу не дали. І правильно зробили! Хоча наша родина далеко не бідна: батько працював деканом заочного факультету, заступником декана історичного факультету Чернівецького держуніверситету, мама все життя викладала французьку мову".

Яценюка батьки грішми не балували. І він своїх, каже, не буде

"Але вони не балували мене грішми - таке було виховання. Я думаю, правильне. Таке ж виховання одержать і мої діти", - додав міністр.

Зараз Яценюк машинами вже не торгує, він на них їздить і ними володіє: "Я часто сам керую машиною. У мене службовий "Мерседес". І особистий "Мерседес" теж є, я його задекларував".

А свій вибір автомобіля міністр пояснив дуже просто: "А я вважаю "Мерседес" найбільш безпечною машиною. Адже саме це головне в автомобілі. Тому що нічого не коштує так дорого, як безпека".

"Коли в черговий раз відправлять у відставку, обов'язково зроблю дві речі: вивчу ще одну іноземну мову і закінчу вчитися грати на фортепіано"

Відносно МЗСа і "нової мітли", Яценюк заявив, що він взагалі не мітла і додав, що відставок не боїться: "Коли в черговий раз відправлять у відставку, обов'язково зроблю дві речі: вивчу ще одну іноземну мову і закінчу вчитися грати на фортепіано. Головне, щоб часу на це вистачило у відставці".

Поки що Арсеній Яценюк володіє лише російською, англійською та трохи польською мовами. Що ж, немає межі досконалості.

Фото Анни Андрієвської та dsnews.com.ua


powered by lun.ua
Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів