Батько Рудьковського годує сина картоплею-бурячком з городу

26 березня 2007, 14:03

Дім батьків міністра транспорту і зв'язку Миколи Рудьковського вирізняється з-поміж усіх інших будівель села Новий Биків на Чернігівщині. Головна відмінна риса – євровікна, які стоять лише в будинку Рудьковських.

Водночас, за словами місцевих жителів, міністр "нічого не робив" для своєї малої батьківщини. У селі досі нема пожежної машини, а дорогу від райцентру до села з горем навпіл добудували лише минулого року. І чи допоміг у цьому сам Рудьковський, ніхто не знає.

Зараз у будинку, де виховувався майбутній міністр, живуть його батьки – Микола Федосійович і Ольга Миколаївна. У ньому ж, як виявилося, відбулися перші спроби Рудьковського-молодшого працювати на публіку.


Першопочатково ця сама хата стояла в Старому Бикові Бобровицького району на Чернігівщині. А тоді її до цеглинки перевезли на нове місце. Лише вікна модерновіші повставляли

"От, бувало, вивчить урок, а тоді стає перед дзеркалом і розповідає його – і так кожен предмет," – згадує батько в інтерв’ю журналу "Власть денег".

А після школи юний Рудьковський-молодший вступив до Чернігівського педінституту. Та навчання перервалося. Адже після першого курсу він пішов служити на ракетних установках в Миколаївській області. Тому інститут довелося кінчати пізніше, вже у дев'яностих.

Ще батько Рудьковського згадує, що його син з дитинства полюбляв туризм.

"Після закінчення третього курсу інституту, Микола приїхав до мене і каже, мовляв, татку, я поїду в Югославію на екскурсію. Ну, я, природно, на його прохання, все, що міг, йому зібрав. Дав спальний мішок, намет і грошей, скільки міг... Якби знав тоді, то все б віддав", - ділиться Рудьковський-старший.

Батько Рудьковського: "Жити нам тяжко, не матеріально - морально"

"І він звідти не повертається. Мовчки бере і лишається у Югославії. Там через Альпи напрямки переходить в Австрію. Адже Радянський Союз тоді ще був у силі. Тоді ж ти навіть не був людиною, якщо не був членом Комуністичної партії. Микола тоді вже вступив в Народний Рух", - розповів він.

Як виявилося, в Австрії майбутній міністр перепробував на собі купу професій – від двірника до офіціанта. Також він вступив у віденський економічний університет на факультет "Торгова наука".

І повернувся Микола Рудьковський в Україну лише в 1994 році, одразу влаштувавшись на роботу головним консультантом в адміністрації екс-президента Леоніда Кучми.

Рудьковський з дружиною Веронікою, яка колись, як розповів Микола Федосійович, отримала титул "Міс Києва"

Відтоді син нарешті став трошки ближчим до батьків, але не набагато. Адже міністр до рідного села приїхати часу не має.

"Йому нема коли, часу не вистачає. Навіть буває так, що ми до нього приїжджаємо, але можемо його і не побачити", – ділиться Микола-старший.

Хіба за вранішньою гімнастикою. Оскільки повертається міністр транспорту додому поночі.

До речі, продукти сім'я міністра у Києві не купляє зовсім. Провізією сина забезпечує його батько – всі продукти з рідного городу Рудьковських.

За матеріалами "Власть денег"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів