У Кличка знайшлося ціле село родичів

26 вересня 2006, 14:13

На днях відомому українському боксеру і політику Віталію Кличку зробили досить несподіваний і оригінальний подарунок. Для нього знайшли одразу ціле село родичів.

Ще Кличку подарували весь його родовід, завдяки якому він дізнався про своє козацьке коріння.


Кличка зустрічали хлібом-сіллю

Не довго думаючи, Віталій поїхав у те місце, звідки походить його родовід. Це – село Вільшана Черкаської області. Там, виявляється, жив дід братів Кличків Родіон.

Родовід братів Кличків відновили за архівними документами жителі села, довівшись, що брати - їхні історичні земляки.

Мешканці Вільшани кілька років збирали всі дані про предків відомих спортсменів. Володимиру і Віталію вирішили зробити сюрприз - повідомили про батьківщину, коли мали повну картину родоводу.

Кличко раптом дізнався, що він козацького роду

Усе, що вдалося відшукати – фотографії, архівні документи, публікації – розмістили в сільському музеї родоводів "Вільшанська світлиця”. Тут родині Кличків присвятили окрему кімнату. На видному місці – історія роду – генеалогічне дерево.

Нині у Вільшані мешкає кілька родин – родичів Віталія Кличка. Найстарша родичка – Наталя Темченко. У 85 років жінка добре пам'ятає людей, з якими прожила століття.

"Жила ще з прадідом Петром і Ганною. Це були прадіди Віталія. Хазяїнами були, як це кажуть, не дуже багатими, бідними. Жили посередньо, розуміли один одного", - розповіла вона.

Роду Кличків поставили пам'ятник

Зустрічати боксера зібралися майже вся Вільшана. Кличко, як заведено на традиційній церемонії, прийняв від мешканців села хліб-сіль та розрізав стрічку, що ознаменувало відкриття музею.

Також Віталій відвідав місце, де колись була хата його діда. Зараз там встановлено пам’ятний знак.

Геніалогічне дерево Кличків

Геніалогічне дерево Кличків

"Найближчим часом не тільки я один повернуся у Вільшану, повернуся з братом, з родиною. Я хочу моїм дітям показати це дерево, звідки ми родом. Тому що людина, яка не знає своїх коренів, не може мати майбутнього. Дивіться, сьогодні сорочка з Вільшани, спеціально для мене. Я відчуваю себе дуже добре, дуже міцним, як справжній козак", - сказав розчулений Кличко.

Свирид народив Петра, Петро народив Федора...

Як розповіла голова районної городищенської організації сприяння зеленому туризму Людмила Тимошенко, найціннішим експонатом музею є портрет Родіона Петровича Кличка, діда братів Володимира і Віталія, а також довідка з архіву з місця його роботи і копія автобіографії, яку він власноручно написав.

А ось і Віталій з Володимиром

У відповідь на такий подарунок Кличко передав музею спортивне спорядження, у якому змагався за звання чемпіона світу, і боксерські рукавички.

Пам'ятаючи, що бабуся була вчителькою, Віталій подарував школам комп'ютери.

За матеріалами прес-служби Кличка та ICTV. Фото прес-служби Кличка

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів